Seniorzy w Wambierzycach

Seniorzy w Wambierzycach

13 czerwca w Wambierzycach odbyła się konferencja pod tytułem ”Dolnośląscy Seniorzy witają lato w gminie Radków” – mająca na celu przybliżenie Ziemi Radkowskiej, przygranicznych terenów czeskich i zachęcenie do turystyki w Górach Słodowych. Do Wambierzyc przyjechali seniorzy z Wrocławia Chojnowa i Dzierżoniowa. Miejscowe władze zachęcały przyjezdnych do zwiedzania gminy licznymi atrakcjami i smacznymi przekąskami.

Jerzy Rafał Baniak przedstawił metody integracji seniorów na Dolnym Śląsku. Następnie pani Barbara Jakimowicz-Klein opowiedziała o swojej najnowszej książce kulinarnej pt. ”Smaki pogranicza – ziemia radkowsko – broumovsko – policka”. Podczas sobotniego zebrania Pan Burmistrz wypowiedział się na temat zjednoczenia i wzajemnej życzliwości między seniorami z gminy oraz o programie obejmującym wszystkich mieszkańców.

Po części oficjalnej uczestnicy SPOTKANIwzięli udział we Mszy Świętej, a następnie zwiedzali bazylikę w Wambierzycach. Pod koniec zebrani smakowali polewkę pasterską przygotowaną przez miejscowe gospodynie oraz smaczne ciasta w wykonaniu kół gospodyń wiejskich przy sołectwach.

Jedną z atrakcji spotkania był konkurs. Spośród kilkudziesięciu ciast i według oceny jurorów z Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej najbardziej smacznym smakołykiem okazało się-  cappucciono. Nie zabrakło oczywiście dobrej muzyki. Goście bawili się w rytmie czeskich utworów granych przez orkiestrę Relax Band.

W ramach promocji książki i dla urozmaicenia drugiego festiwalu słodkości w gminie Radków rozdano uczestnikom 100 egzemplarzy książek kucharskich o smakach pogranicza. Sobotnia impreza była bardzo udana. Zabawa trwała w najlepsze.

a_DSC4301

a_DSC4302

a_DSC4324

a_DSC4337

a_DSC4350

a_DSC4395

a_DSC4409

a_DSC4414

 Tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.