Seniorzy wystąpili w przedszkolu z inscenizacją bajki Juliana Tuwima pt. ,,Rzepka”

Seniorzy wystąpili w przedszkolu z inscenizacją bajki Juliana Tuwima pt. ,,Rzepka”

Studenci – seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy przygotowali program z okazji Dnia Dziecka. W ramach integracji międzypokoleniowej wspólnie z wolontariuszami Fundacji „Dr Clown” spotkali się maluchami z przedszkola „Kacperkowy Światek”.

Imprezę zainaugurowali absolwenci UKW, Alicja Moczulska i Piotr Szweda. Oboje są wolontariuszami Fundacji „Dr Clown”. Przebrani w stroje cyrkowych clownów przeprowadzili terapię śmiechem. Robili przy tym śmieszne miny i demonstrowali magiczne sztuczki. W spotkaniu uczestniczyło 150 przedszkolaków. Każde dziecko otrzymało balonik, naklejkę fundacji oraz czerwony nosek clowna. Rozbawione maluchy z otwartymi buziami oczekiwały na dalszy ciąg wydarzeń.

Po clownach do akcji przystąpili członkowie sekcji wolontariackiej Kazimierzowskiego UTW. Seniorzy wystąpili w pomysłowych, samodzielnie wykonanych strojach. Przedstawili dzieciom bajkę Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Z wdziękiem i wielkim zaangażowaniem wcielili się w role : babci, dziadka, wnuczka, bociana, pieska, kotka, kaczuszki, żabki i kruka. Wszyscy bardzo się starali aby wyciągnąć rzepkę. Kiedy cały łańcuszek upadł na ziemię, niektóre dzieci aż popłakały się ze śmiechu. Gromkimi brawami nagrodzili występ aktorów-amatorów – opowiada przewodnicząca rady słuchaczy KUTW – Bożena Sałacińska.

Na zakończenie spotkania głos zabrał Czesław Kużmiński , emerytowany lotnik. Opowiedział o pracy pilota wojskowego. Zachęcał maluchy do pilnej nauki. Życzył im, aby kiedyś podobnie jak on mogli zrealizować swoje marzenia.

Współpracę z KUTW nawiązaliśmy w styczniu br. Zaprosiliśmy do nas seniorów z okazji Dnia babci. Dzieci zaprezentowali się w programie przygotowanym z tej okazji. Teraz była rewizyta. Po występach, seniorzy świetnie się bawili z dziećmi. Po uśmiechniętych buźkach „małych i dużych” widać, że wszyscy swietnie się bawili – mówi Ewa Piaseczna, wychowawczyni z Przedszkola „Kacperkowy Światek”.

IMG_5793

IMG_5700

IMG_5502

IMG_5796

IMG_5757

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.