Seniorzy zapoznali się z zasadami nowoczesnych i bezpiecznych finansów

Seniorzy zapoznali się z zasadami nowoczesnych i bezpiecznych finansów

Kilkuset seniorów Kazimierzowskiego UTW w Bydgoszczy zapoznało się z zasadami nowoczesnych i bezpiecznych finansów.

Projekt realizowany jest przez Ogólnopolską Federacje Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Nowym Sączu. Zajęcia finansuje Narodowy Bank Polski. Seniorzy KUTW wzięli udział w wykładzie oraz warsztatach. Zajęcia przygotowała Federacja UTW z Nowego Sącza. Prowadził je prawnik, Daniel Joachimowicz.

– Wykładowca zapoznał nas z produktami oferowanymi przez banki. Zalecił nam szczególną uwagę przy podpisywaniu wszelkiego rodzaju umów. Wyjaśnił również różnicę między odwróconą hipoteką, a kredytem hipotecznym. – mówi zadowolony z nowo nabytej wiedzy Adam Lewandowski.

– Po zdobyciu wiedzy teoretycznej następnego dnia spotkaliśmy się na warsztatach komputerowych. Daniel Joachimowicz nauczył nas wykonywania operacji bankowych drogą elektroniczną. Wyczulił zebranych na dokładną analizę wprowadzonych danych. Pokazał nam na przykładach, jak popełnione błędy w czasie operacji bankowych mogą skutkować konsekwencjami prawnymi. Teraz już bezpiecznie będę wykonywać przelewy bankowe. – chwali się Barbara Marcinkiewicz.

  1

IMG_8336

IMG_8349

IMG_8366

IMG_8388

IMG_8390

IMG_8425

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.