Jak skończyć ze słodyczami?

Jak skończyć ze słodyczami?

Wielki kubeł lodów, koc i ulubiony film to najczęstsze rozwiązanie, które wybieramy kiedy jest nam smutno lub jesteśmy zestresowani. Niestety nie jest to dobre dla naszej wagi oraz naszego zdrowia. Dlaczego w momentach kryzysu sięgamy po słodycze? 

– W sytuacjach stresowych sięgamy zazwyczaj po słodycze, a nie po warzywa, z uwagi na to, że cukier jest uzależniający i jeżeli dzieje się coś złego, to staramy się nim uzupełnić wewnętrzną pustkę – mówi Natalia Łasek.

– Słodycze, a więc cukier, kojarzą nam się z czymś dobrym, więc żeby wynagrodzić sobie niepowodzenia sięgamy wtedy po słodycze – dodaje

Wiele osób chcąc wyeliminować słodycze z diety robi to z dnia na dzień. Słodycze uzależniają w związku z tym warto robić to sukcesywnie. Powinniśmy pamiętać, że nie należy robić tego gwałtownie tylko stopniowo. Jeśli odstawimy cukier gwałtownie może pojawić się  tzw. syndrom odstawienia. W takiej sytuacji możemy czuć się źle. Będzie nas bolała głowa i odczujemy zmęczenie. 

– Najlepiej jest postawić sobie jasny cel, na przykład, że w ciągu dwóch tygodnia wyeliminujemy cukier z naszego jadłospisu. Jeśli herbatę słodzimy trzema łyżeczkami należy najpierw ograniczyć do jednej łyżeczki, później do dwóch – do momentu aż całkowicie przestaniemy słodzić. Jeżeli nie potrafimy sobie odmówić zjedzenia czegoś słodkiego, to w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wybranie sobie jednego dnia w tygodniu, w którym będziemy sobie pozwalać na zjedzenie np. batonika czy czekolady – mówi Natalia Łasek

Źródło: Newsrm.TV
fot.Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.