
Jak skończyć ze słodyczami?
Wielki kubeł lodów, koc i ulubiony film to najczęstsze rozwiązanie, które wybieramy kiedy jest nam smutno lub jesteśmy zestresowani. Niestety nie jest to dobre dla naszej wagi oraz naszego zdrowia. Dlaczego w momentach kryzysu sięgamy po słodycze?
– W sytuacjach stresowych sięgamy zazwyczaj po słodycze, a nie po warzywa, z uwagi na to, że cukier jest uzależniający i jeżeli dzieje się coś złego, to staramy się nim uzupełnić wewnętrzną pustkę – mówi Natalia Łasek.
– Słodycze, a więc cukier, kojarzą nam się z czymś dobrym, więc żeby wynagrodzić sobie niepowodzenia sięgamy wtedy po słodycze – dodaje
Wiele osób chcąc wyeliminować słodycze z diety robi to z dnia na dzień. Słodycze uzależniają w związku z tym warto robić to sukcesywnie. Powinniśmy pamiętać, że nie należy robić tego gwałtownie tylko stopniowo. Jeśli odstawimy cukier gwałtownie może pojawić się tzw. syndrom odstawienia. W takiej sytuacji możemy czuć się źle. Będzie nas bolała głowa i odczujemy zmęczenie.
– Najlepiej jest postawić sobie jasny cel, na przykład, że w ciągu dwóch tygodnia wyeliminujemy cukier z naszego jadłospisu. Jeśli herbatę słodzimy trzema łyżeczkami należy najpierw ograniczyć do jednej łyżeczki, później do dwóch – do momentu aż całkowicie przestaniemy słodzić. Jeżeli nie potrafimy sobie odmówić zjedzenia czegoś słodkiego, to w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wybranie sobie jednego dnia w tygodniu, w którym będziemy sobie pozwalać na zjedzenie np. batonika czy czekolady – mówi Natalia Łasek
Źródło: Newsrm.TV
fot.Pixabay
- Udar mózgu – zdiagnozuj i przeciwdziałaj! - 15 czerwca, 2017
- Wieczorne objadanie się jest niebezpieczne - 27 marca, 2016
- Jak skończyć ze słodyczami? - 23 lutego, 2016