Skóra po lecie – jak zadbać o twarz?

Skóra po lecie – jak zadbać o twarz?

Początek jesieni to dobry czas, aby zadbać o urodę, gdyż skóra po lecie wymaga specjalnej pielęgnacji. Dr Joanna Wiśniewska-Goryń – specjalistka chirurgii plastycznej – podpowiada, jaki zabieg wybrać.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Skóra po lecie bywa przesuszona i podrażniona, w dodatku po ekspozycji na słońce mogły pojawić się na niej nowe przebarwienia, które dodają lat. Wraz z początkiem jesieni warto zadbać o regenerację i pielęgnację ciała. Podstawą jest oczywiście codzienna, odpowiednia pielęgnacja i nawilżanie skóry kremami i balsamami. Z pomocą przychodzi również medycyna estetyczna. Dr Joanna Wiśniewska-Goryń, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej w Centrum Medycznym Damiana, radzi, jakie zabiegi warto wykonać jesienią, by przywrócić cerze promienność i blask.

Skóra po lecie - Joanna Wiśniewska-Goryń, specjalista chirurgii plastycznej, CMD

Skóra po lecie wymaga regeneracji – Joanna Wiśniewska-Goryń, specjalista chirurgii plastycznej w Centrum Medycznym Damiana

5 zabiegów polecanych po lecie

Mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego – moc nawilżenia dla suchej skóry

Jeśli skóra po lecie domaga się nawilżenia, warto postawić na zabieg mezoterapii igłowej. Jest to metoda polegająca na śródskórnych iniekcjach aktywnych substancji, które powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Odpowiada za to głównie kwas hialuronowy – naturalna substancja występująca w organizmie, której ilość w tkankach z wiekiem systematycznie zanika. Zabiegi z jego użyciem utrzymują się od 6 do 18 miesięcy i służą przede wszystkim osobom, które mają problemy z prawidłowym napięciem skóry, utratą nawilżenia czy brakiem sprężystości. Metoda ta pozwala na widoczne odmłodzenie twarzy poprzez wypełnianie zmarszczek. Działanie kwasu hialuronowego oparte jest na utrzymywaniu stanu maksymalnego nawilżenia – jest to możliwe dzięki zdolnościom higroskopijnym, czyli wiązaniu wody (jedna cząsteczka wiąże około 1000 razy więcej wody niż sama waży). Z tego powodu, kwas hialuronowy jest szczególnie polecany dla skóry suchej. Ponadto, zabiegi mezoterapii igłowej pozwalają uzupełnić niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i stymulują komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych. Dobór substancji aktywnych jest indywidualny dla każdego pacjenta – w zależności od problemu, z jakim się zmaga. Po zakończonej serii zabiegów (ich liczbę określa lekarz po wywiadzie z pacjentem) obserwuje się wyraźną poprawę gęstości skóry, która staje się odmłodzona i rozjaśniona.

Siła witaminy C – odżywcze koktajle dla skóry

Częste przebywanie na słońcu latem, sprzyja nie tylko pięknej opaleniźnie, ale również przyczynia się do powstawania na skórze nieestetycznych przebarwień. Są to obszary o różnej wielkości i kształcie, które mają nieco ciemniejsze zabarwienie niż pozostałe części ciała. Plamy pigmentacyjne występują najczęściej na czole, nosie, policzkach czy w okolicy ust. Typowe jest również powstawanie przebarwień na dłoniach, dekolcie i szyi. Z pomocą przychodzi dobrze znana witamina C, która od lat stosowana jest w celu zachowania odporności, a także zdrowego i młodego wyglądu. Dzięki niej możemy usuwać przebarwienia, wyrównać koloryt cery i rozświetlić ją. Ponadto, jest ona składnikiem niezbędnym do syntezy kolagenu oraz chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem. Właśnie z tego powodu jest stosowana przez specjalistów medycyny przeciwstarzeniowej w rewitalizujących koktajlach przeciwzmarszczkowych kremów, pozwalających wyrównywać koloryt cery.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Zabiegi kolagenowe dla odmłodzenia twarzy

Odmłodzenie twarzy, szczególnie po okresie letnim, można uzyskać także za pomocą zabiegów odbudowujących kolagen. Np. kolagen Linerase to innowacyjna terapia z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej (dostępna np. w Centrum Zdrowej Skóry), której celem jest regeneracja skóry i przywrócenie jej blasku i sprężystości. Kolagen Linerase dzięki zawartym substancjom aktywnym stymuluje do wzrostu włókna kolagenowe i fibroplasty odpowiadające za młody wygląd i kondycję skóry. To preparat, który aplikuje się w formie iniekcji w okolice twarzy, szyi i dekoltu (a nawet całego ciała). Co ważne, zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, jest bezpieczny i nie powoduje reakcji alergicznych.

Patronat medialny Patronat medialny - Multipolisa

Profesjonalny peeling na przebarwienia twarzy

Peelingi służą złuszczeniu zewnętrznej warstwy skóry, co pobudza ją do regeneracji, a w konsekwencji poprawia jej wygląd. Zabieg ten sprzyja też redukcji przebarwień powstałych w trakcie przebywania na słońcu. Korzystając z profesjonalnych peelingów, można osiągnąć różne efekty – od regeneracji skóry po redukcję przebarwień – wszystko zależy od doboru preparatów (np. chemiczne czy enzymatyczne). Dzięki stosowanym peelingom dermatologicznym możemy odżywić komórki naskórka czy wspomóc syntezę kolagenu i elastyny. Zabiegi te pozwalają także na regulację wydzielania sebum, rozjaśniają przebarwienia czy spłycają zmarszczki. Rodzaj peelingu powinien wskazać specjalista, który dobierze go adekwatnie do potrzeb skóry.

Osocze bogatopłytkowe, czyli wampirzy lifting na odmłodzenie

To zabieg, którego celem jest poprawa struktury i kolorytu skóry, dlatego doskonale sprawdza się jako terapia „odmładzająca”. Po jego wykonaniu cera staje się odświeżona, promienna i wypoczęta. Ponadto, atutem jest wygładzenie zmarszczek i poprawa napięcia skóry. Osocze bogatopłytkowe to zabieg, który w ostatnich latach stał się bardzo powszechny i często stosowany – powodem jego popularności jest bezpieczeństwo i brak występowania działań niepożądanych, a to wszystko dzięki wykorzystaniu własnej krwi pacjenta. Metoda ta polega na wstrzykiwaniu pod skórę zawiesiny płytek krwi i to od ich jakości oraz zawartych w nich czynników wzrostu zależy końcowy efekt. W praktyce oznacza to, że do zabiegu trzeba się należycie przygotować (np. stosować zbilansowaną dietę czy nie palić papierosów). Osocze bogatopłytkowe stanowi także alternatywę dla osób, które nie akceptują kwasu hialuronowego lub chorują na ciężką alergię. Ponadto osocze ma również działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, dzięki czemu wywiera ochronny wpływ na skórę.

Wybór miejsca

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej wymagają specjalistycznej wiedzy, sprzętu i umiejętności, dlatego planując poddanie się zabiegowi – należy przede wszystkim pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Bardzo ważny jest zatem wybór kompetentnego specjalisty i miejsca z odpowiednim zapleczem medycznym, które zapewni kompleksową opiekę – począwszy od przygotowania do zabiegu, przez konsultację i wykonanie odpowiednich badań, aż po monitorowanie efektu. Tylko w ten sposób będziemy mogli czuć się pewnie i komfortowo, a szansa, że skóra po lecie odzyska świeży wygląd i uzyskany rezultat spełni nasze oczekiwania, zdecydowanie się zwiększy.

Wskazówek udzieliła dr Joanna Wiśniewska-Goryń, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej w Centrum Medycznym Damiana. Centrum Medyczne Damiana (CMD) istnieje od 1994 r. Oferuje szeroki zakres opieki medycznej, którą zapewnia pacjentom w ośmiu przychodniach i w szpitalu. Pracują w nich lekarze wszystkich specjalności, z wieloletnią praktyką kliniczną zdobytą w wiodących placówkach polskich i zagranicznych.

Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.