Słuchacze KUTW na planie filmowym

Słuchacze KUTW na planie filmowym

Seniorzy z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy statystowali w spocie reklamującym fundusze unijne. Słuchacze KUTW na planie filmowym byli po raz szósty.

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy po raz kolejny odwiedzili profesjonalny plan filmowy. Tym razem seniorzy statystowali w spocie reklamującym fundusze unijne, wydatkowane w województwie kujawsko-pomorskim. Realizatorem filmu było studio Fly Film z Warszawy. Miejscem realizacji spotu był Park Kochanowskiego w Bydgoszczy. Plan filmowy znajdował się około 200 metrów od budynku „Copernicanum”, w którym seniorzy KUTW mają wykłady.

Scena, w której graliśmy przedstawiała spokojne życie przypadkowych ludzi znajdujących się w parku. Główną rolę zagrała Aleksandra Żelazo, piękna wygimnastykowana instruktorka fitness i personalna trenerka jogi z Warszawy. Zajmuje się ona na co dzień sportem i aktywnością ruchową ludzi w różnym wieku – relacjonuje Zofia Perkowska.

Pierwszy raz mogłam obserwować pracę ludzi związanych z filmem. Reżyser instruował nas, kto i co ma zrobić w danym momencie. Byliśmy chyba zdolną grupą, bo powtórzeń było niewiele – śmieje się Basia Piłat.

Spot emitowany będzie w telewizji regionalnej, mediach elektronicznych oraz na konferencjach organizowanych przez Urząd Marszałkowski. Cieszy mnie to, że wspólnie z koleżeństwem z naszego uniwerku, mogłam brać udział w takim przedsięwzięciu. Powiem wnukom o tym wydarzeniu – mówi z powagą Mirosława Bilska-Anioł.

Grupa 15 słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy została uhonorowana za poświęcenie swojego wolnego czasu na udział w filmie. Marszałek Piotr Całbecki nagrodził seniorów cennymi upominkami, które pozostaną pamiątką po filmowej przygodzie.

Tekst: Miłosz Sałaciński
(korekta: JS)

Słuchacze KUTW na planie filmowym

Słuchacze KUTW na planie filmowym

Aleksandra Żelazo

Aleksandra Żelazo

Słuchacze KUTW na planie filmowym

Słuchacze KUTW na planie filmowym

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.