Słuchacze KUTW na planie filmowym

Słuchacze KUTW na planie filmowym

Seniorzy z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy statystowali w spocie reklamującym fundusze unijne. Słuchacze KUTW na planie filmowym byli po raz szósty.

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy po raz kolejny odwiedzili profesjonalny plan filmowy. Tym razem seniorzy statystowali w spocie reklamującym fundusze unijne, wydatkowane w województwie kujawsko-pomorskim. Realizatorem filmu było studio Fly Film z Warszawy. Miejscem realizacji spotu był Park Kochanowskiego w Bydgoszczy. Plan filmowy znajdował się około 200 metrów od budynku „Copernicanum”, w którym seniorzy KUTW mają wykłady.

Scena, w której graliśmy przedstawiała spokojne życie przypadkowych ludzi znajdujących się w parku. Główną rolę zagrała Aleksandra Żelazo, piękna wygimnastykowana instruktorka fitness i personalna trenerka jogi z Warszawy. Zajmuje się ona na co dzień sportem i aktywnością ruchową ludzi w różnym wieku – relacjonuje Zofia Perkowska.

Pierwszy raz mogłam obserwować pracę ludzi związanych z filmem. Reżyser instruował nas, kto i co ma zrobić w danym momencie. Byliśmy chyba zdolną grupą, bo powtórzeń było niewiele – śmieje się Basia Piłat.

Spot emitowany będzie w telewizji regionalnej, mediach elektronicznych oraz na konferencjach organizowanych przez Urząd Marszałkowski. Cieszy mnie to, że wspólnie z koleżeństwem z naszego uniwerku, mogłam brać udział w takim przedsięwzięciu. Powiem wnukom o tym wydarzeniu – mówi z powagą Mirosława Bilska-Anioł.

Grupa 15 słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy została uhonorowana za poświęcenie swojego wolnego czasu na udział w filmie. Marszałek Piotr Całbecki nagrodził seniorów cennymi upominkami, które pozostaną pamiątką po filmowej przygodzie.

Tekst: Miłosz Sałaciński
(korekta: JS)

Słuchacze KUTW na planie filmowym

Słuchacze KUTW na planie filmowym

Aleksandra Żelazo

Aleksandra Żelazo

Słuchacze KUTW na planie filmowym

Słuchacze KUTW na planie filmowym

Kategorie
Udostępnij