Smaczna, barwna i roztańczona Hala Stulecia

Smaczna, barwna i roztańczona Hala Stulecia

Taka była w niedzielę 4 października, kiedy to Centrum Kongresowe Hali Stulecia przez cały dzień tętniło różnorodnymi atrakcjami dla seniorów.

W bogatym programie Dnia Seniora nie zabrakło zwiedzania Centrum Poznawczego i tradycyjnych Targów Senioralnych, ale w tym roku, oprócz imponującej liczby wystawców (ponad 40 stoisk dolnośląskich instytucji, organizacji pozarządowych i klubów seniora) prezentujących ciekawe oferty dla seniorów, zarówno medyczne, kulturalne, sportowe czy turystyczne.

Wrocław odwiedzili seniorzy z Gminy Radków (ok. 30 osób), którzy częstowali licznych uczestników targów (ponad 3500 osób) pysznymi specjałami lokalnej kuchni, przedstawili ofertę regionu i zaprezentowali twórczość zespołów ludowych. W trakcie targów odbyło się wiele bezpłatnych porad i konsultacji, artystycznych prezentacji, między innymi premiera gier edukacyjnych dedykowanych osobom starszym oraz „Senior Fashion Day”, pokaz mody w wykonaniu „Pań Niespodzianek” i „Kreatywnych” z Wrocławskiego Centrum Seniora oraz Stowarzyszenia „Poloneska” z miejscowości Łany. Wszystkie atrakcje, przygotowane w ramach targów, wzbudzały zadowolenie, podziw i pozytywne wrażenia licznie zgromadzonych osób, chętnie biorących udział w poszczególnych imprezach.

W popołudniowym repertuarze Dnia Seniora w Hali Stulecia, emocje rozpaliły się jeszcze bardziej. A to za sprawą niezwykłego koncertu. Przed publicznością wystąpili Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Piosenki. Koloryt na scenie wprowadziła nie tylko liczna grupa wykonawców, ale także ich barwne stroje, prezentujące się w okazałych tańcach przy cygańskich rytmach. Nic w tym dziwnego, że wypełniona po brzegi sala Centrum Kongresowego poderwała się także do pląsów i przyłączyła do artystów.

Ale to nie był jeszcze koniec tanecznych atrakcji. Po energetycznym koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna o wymownym tytule „Seniorteka”, której uczestnikami byli co sprytniejsi seniorzy – bilety w atrakcyjnej cenie, podobnie jak na koncert, rozeszły się bowiem w rekordowym tempie. Na tych najbardziej wytrwałych, w późnych godzinach wieczornych, czekał jeszcze specjalny pokaz fontanny multimedialnej na Pergoli. Pełen emocji, smacznych wyrobów i ubarwionych w tym roku wieloma tańcami i muzycznymi wrażeniami, Dzień Seniora w Hali Stulecia przeszedł do historii.

Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje Hali Stulecia za organizację Dnia Seniora, obfitującego w wiele niezapomnianych wrażeń, które z pewnością będą mile wspominane przez seniorów.

1

3

2

4

5

6

Tekst: Joanna Ryłko

Zdjęcia: A. Kokoszkiewicz, T. Wilk

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.