Śniadanie u króla – plenerowe wydarzenie kulinarne

Śniadanie u króla – plenerowe wydarzenie kulinarne

Jeśli chcecie poczuć smak kuchni staropolskiej, to 23 czerwca odwiedźcie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Śniadanie u króla to otwarte wydarzenie kulinarne z degustacją.

Śniadanie u króla jest częścią międzynarodowego projektu Miejsce przy królewskim stole, który współorganizuje 19 instytucji w 11 krajach. Na wydarzenie kulinarne – już 23 czerwca od godz. 10.00 do 12.00 – zaprasza muzeum w Wilanowie.

Śniadania na trawie

Goście Europejskich Rezydencji Królewskich zgromadzą się w pałacowych ogrodach na wspólnym wydarzeniu plenerowym. Na warsztatach będzie można dowiedzieć się, jakie jedzenie pasuje najlepiej do osobowości, bo królewskie śniadanie będzie skomponowane na podstawie teorii humoralnej. Organizatorzy przygotują cztery stoły, a na nich dania dobrane do sangwiników, flegmatyków, choleryków i melancholików. Uczestnicy otrzymają krótki test, który pomoże w wyborze właściwego stołu.

Śniadaniowe menu skomponował prof. Jarosław Dumanowski, historyk kulinariów i redaktor serii wydawniczej „Monumenta Poloniae Culinaria”, który staropolskie zalecenia mistrzów kuchni z wyczuciem dostosowuje do potrzeb dzisiejszych smakoszy. Potrawy przygotuje wilanowski zespół kulinarny pod przewodnictwem Norberta Sokołowskiego. Na koniec uczestników wydarzenia w Muzeum Pałacu w Wilanowie odwiedzi sam król.

WSTĘP BEZPŁATNY
Termin: 23 czerwca w godz. 10–12
Miejsce: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (Villa Intrata, ul. Stanisława Kostki Potockiego 23)

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie na Facebooku.

Śniadanie u króla (fot. Marcin Mastykarz)

Śniadanie u króla (fot. Marcin Mastykarz)

 

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.