Soczewki progresywne JZO – komfortowe widzenie na każdą odległość

Soczewki progresywne JZO – komfortowe widzenie na każdą odległość

Okulary z soczewkami progresywnymi to najbardziej zaawansowane, a tym samym najlepsze rozwiązanie, które umożliwia prezbiopowi wyraźne widzenie przedmiotów, niezależnie od tego, w jakiej odległości się znajdują.

Jak to jest możliwe?
Wady wzroku zazwyczaj są korygowane soczewkami jednoogniskowymi, które charakteryzują się niezmienną mocą optyczną na całej powierzchni soczewki. Inaczej jest w przypadku soczewek progresywnych, w których moc optyczna zmienia się w sposób płynny – najmniejsza jest na górze a największa na dole soczewki.

Dzięki temu możliwe jest wyraźne widzenie zarówno dali, bliży, jak i odległości pośrednich, co gwarantuje komfort użytkowania okularów bez konieczności ciągłego ich zmieniania. Dla przykładu, w okularach progresywnych nauczyciel będzie jednakowo dobrze widział dziennik, tablicę i całość klasy, a osoby pracujące przy komputerze będą doskonale widziały zarówno klawiaturę, ekran, jak i całą przestrzeń pokoju w którym pracują. Soczewki progresywne, przy bocznych krawędziach posiadają obszary obarczone niepożądanymi aberracjami. Są one mniejsze w soczewkach o bardziej zaawansowanych konstrukcjach.


Co to jest prezbiopia?

Prezbiopia jest efektem naturalnej ewolucji wzroku, która dotyczy każdego po około 40. roku życia i objawia się trudnościami z wyraźnym widzeniem z bliska, szczególnie przy słabym oświetleniu. Z upływem lat oko traci zdolność do akomodacji, czyli dostosowywania się do dobrego widzenia na każdą odległość. Zjawisko to można porównać do działania obiektywu aparatu fotograficznego z funkcją autofocus, który nie nastawia prawidłowej ostrości obrazu.


Oprócz tego, że umożliwiają widzenie na wszystkie odległości, okulary progresywne mogą oferować wiele innych korzyści dla Twojego wzroku, np.:

• Mogą być wykonane z materiału fotochromowego, dzięki czemu automatycznie zaciemniają się, kiedy są używane w słoneczny dzień gwarantując ochronę przeciwsłoneczną wzroku.

• Mogą być wykonane z tzw. materiałów wysokoindeksowych. Wówczas są cienkie i lekkie nawet jeśli mają dużą moc korekcyjną.

• Są polecane z powłokami antyrefleksyjnymi, które eliminują odbicia światła od powierzchni soczewek, a dodatkowo mogą zwiększać ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, ułatwiać utrzymanie soczewek w czystości, chronić je przed zarysowaniami, czy zaparowywaniem.

okulary_obszary PAL - Kopia

Komfort i estetyka

Soczewki progresywne to również wygoda użytkowania okularów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba nosić dwóch par okularów – jednych do czytania i innych do chodzenia. Poza tym ich wygląd jest identyczny jak zwykłych okularów używanych do czytania. W żaden sposób nie zdradzają więc wieku…

Zakup okularów z soczewkami progresywnymi JZO to też oszczędność i bezpieczeństwo. Okulary cały czas są na nosie więc na pewno nie zostaną zgubione, zapomniane, itp. A w dodatku są oferowane z pakietem Komfortowa Adaptacja, co oznacza, że w razie jakichkolwiek problemów z przyzwyczajeniem się do nich, można je wymienić na inne soczewki okularowe – jednoogniskowe, dwuogniskowe lub progresywne o bardziej zaawansowanej konstrukcji.

JZO jest firmą produkującą najwyższej jakości soczewki okularowe. Dzięki połączeniu ponad 70-letniego doświadczenia w produkcji artykułów z branży optycznej, polskiej solidności i korzystaniu z projektów francuskich specjalistów, JZO oferuje soczewki okularowe najnowszej generacji, zapewniające doskonałą korekcję i ochronę wzroku, w tym wysokiej klasy soczewki progresywne.

Więcej informacji na stronie: www.jzo.com.pl

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.