Spacer przed maratonem

Spacer i medal to nowa propozycja Młodzieżowego Centrum Sportu z Wrocławia. Po raz pierwszy w Polsce zostanie zorganizowany WrocWalk Marathon, który odbędzie się 8 września w sobotę.

Pomysł
Wrocławski maraton odbędzie się 9 września, już po raz 36. Zwykle zawodnikom towarzyszą rodziny, przyjaciele i to z myślą o nich, ale także o wrocławianach zostanie zorganizowany spacer po wrocławskich atrakcyjnych miejscach. Sami biegacze maratonu w przeddzień zawodów często biegają dla rozpoznania trasy, dla obejrzenia miasta. W pomysł zaangażowali się dyrektorzy wrocławskich obiektów wartych odwiedzenia i tak powstała trasa WrocWalk Marthon.

Trasa
Trasa nie została precyzyjnie wyznaczona. Jest dowolna, ale uczestnik musi w czasie spaceru lub marszobiegu, odwiedzić 7 punktów, w których otrzyma pieczątki. Uczestnicy marszobiegu, by uzyskać sukces muszą odwiedzić:
1. Pałac Królewski, tuż obok jest Muzeum Teatru
2. Archikatedra św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim,
3. Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego
4. Ratusz na wrocławski rynku
5. Ogród Botaniczny
6. Hala Stulecia
7. Stadion Olimpijski a właściwie Izba Pamięci Wrocławskiego Sportu.
Na uczestników w odwiedzanych obiektach będą czekali przewodnicy i wolontariusze. Start jest przewidziany na 9:00, ale dzień wcześniej będzie można odebrać pakiet startowy w tym mapę z miejscem na pieczątki.
Nagrody
Po zebraniu 7 pieczątek i po dotarciu na stadion Olimpijski wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, jeśli dotrą na metę między godziną 13:00 a 18:00 w dniu spacerowego maratonu. Miejsce startu jest dowolne tak jak kolejność odwiedzanych miejsc.

Zapisy
Zapisy do WrocWalk Marathonu będą prowadzone do 30 czerwca lub do wyczerpania limitu 1000 zawodników. Koszt wpisowego 20 złotych.Gdyby zainteresowanie było duże, organizatorzy zapewniają, że zwiększą limit możliwe, że o kolejny tysiąc. Warunkiem wzięcia udziału w imprezie jest uiszczenie opłaty startowej w wysokości 20 zł. Więcej informacji oraz zapisy dostępne pod adresem www.wrocwalkmarathon.pl.

Biegi maratońskie wymagają od uczestników sporego przygotowania fizycznego i ogromnej odwagi. Spacer, czy marszobieg jest lepszą formą utrzymania sprawności fizycznej.

tekst Jerzy Dudzik, plakat MCS

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.