Śpiewające 3 pokolenia

Śpiewające 3 pokolenia

W sali Copernicaum spotkały się trzy pokolenia chórzystów. Na koncercie kolęd i pastorałek, zorganizowanym przez bydgoski Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w sali Copernicanum, wystąpili śpiewacy w wieku od lat 7 do 70.

Jako pierwszy wystąpił zespół dziecięcy działający pod patronatem uczelni. Potem zaprezentowali się seniorzy z zespołu „A-nutki”. Chór działa od trzech lat pod kierownictwem Anny Wieckowskiej. Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy.

Po nich na scenę wszedł chór akademicki. Zespół ten był wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą. Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy działa pod kierownictwem artystycznym prof. dr hab. Bernarda Mendlika. Z chórem współpracuje również dr Benedykt Odya.

Na zakończenie koncertu wszystkie chóry, w których artyści mają od 7 do 70 lat, zaśpiewały razem jedną kolędę. Ich połączone głosy brzmiały tak mocno, że dosłownie drżały mury budynku !
Potem były życzenia i czytanie ewangelii. Wszyscy niezależnie od wyznania wysłuchali Pisma Świętego. Biskup Jan Tyrawa wygłosił okolicznościową homilię oraz złożył zebranym życzenia świąteczne. Aby tradycji stało się zadość spotkanie zakończyło się był wigilijnym poczęstunkiem składającym się z barszczu i pierogów z kapustą.

Występ chórów był wspaniały. Spotkał się z brawami na stojąco. Licznie zebrana publiczność nie dała artystom zejść ze sceny przez kilka minut – mówi Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW.

1

6

2

3

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.