Spokojnie o zdrowiu seniorów!

Spokojnie o zdrowiu seniorów!

– Opowiadali specjaliści z Dobrej Opieki Lekarskiej Sp. z o.o., którzy w ramach Dni Seniora, w poniedziałek 28 września przeprowadzili we Wrocławskim Centrum Seniora prelekcję pt. „Spokojna głowa seniora”.

Wykład zawierał wiele interesujących, zwłaszcza dla osób starszych, aspektów zdrowia psychicznego. Specjaliści z Dobrej Opieki Lekarskiej Sp. z o.o., lekarz Kinga Mikusek i mgr Krzysztof Ziembik, przybliżyli seniorom tajniki wiedzy, między innymi o radzeniu sobie z zaburzeniami snu, brakiem sił, lękami, stresem, uzależnieniami i innymi problemami dnia codziennego. Uczestnicy spotkania zapoznali się z objawami takich chorób, jak: depresja, schizofrenia, lęki, uzależnienia oraz zaburzenia snu. Seniorzy z zaciekawieniem słuchali i z wyraźnym zainteresowaniem pochłaniali nowe informacje. Prelekcja bardzo spodobała się uczestnikom, co ujawniło się m.in. w dodatkowych rozmowach ze specjalistami.

W drugiej części spotkania udział wzięli pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Ciborzu, którzy dzielili się swoją wiedzą i z chęcią odpowiadali na indywidualne pytania seniorów.

Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje wszystkim specjalistom za przystępne i przyjazne zapoznanie seniorów z nie zawsze lekką i przyjemną tematyką, z jaką kojarzy się zdrowie psychiczne człowieka.

1

2

Tekst i fot. Joanna Ryłko / Wrocławskie Centrum Seniora

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.