Sportowe zmagania w atrakcyjnym wydaniu!

Sportowe zmagania w atrakcyjnym wydaniu!

Tak wyglądała Senioriada, tradycyjna już impreza sportowa, odbywająca się corocznie w ramach Dni Seniora. W tym roku pojawiły się jednak nowe dyscypliny, rekordy, uczestnicy, a emocje… wciąż te same – na najwyższym z możliwych poziomów!

Choć tegoroczna Senioriada przeszła już do historii, to nadszedł jednak czas na podsumowania i na wskazanie zwycięzców, którzy oficjalnie zostaną nagrodzeni i uhonorowani medalami podczas uroczystego finału – w poniedziałek 12 października w Centrum Sektor 3.
Relacja z przebiegu i wyników poszczególnych konkurencji pani Doroty Sołtys, ze Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN, głównego organizatora wydarzenia:

Memoriada (22.09.2015)
Udział wzięło 10 osób. Wśród uczestników znalazły się same kobiety. Poza wykładem i ćwiczeniami z doskonalenia pamięci, panie miały za zadanie zapamiętać znajdujące się na karcie wyrazy oraz przypisane do nich miejsca. Za każde słowo umieszczone pod prawidłową liczbą otrzymywały punkt. Aż trzy panie miały po 14 pkt. (odpowiedni wyraz na odpowiednim miejscu), dlatego o rozstrzygnięciu zadecydowało drugie kryterium – czyli ile wyrazów w sumie zapisały. Tak też klasyfikacja wygląda następująco:
I miejsce p. Hanna Modzelewska = 14 pkt. (19 wyrazów)
II miejsce p. Iwona Szabarkiewicz = 14 pkt. (18 wyrazów)
III miejsce p. Krystyna Kielawa = 14 pkt. (14 wyrazów)

Turniej piłki nożnej (26.09.2015)
Turniej piłki nożnej odbył się przy WCT Spartan na boisku przy ul. Krajewskiego. W tym roku w nieco okrojonym składzie, do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny sześcioosobowe: Łany i Pogoń Wrocław. Pomimo małej frekwencji nie brakowało jednak ducha walki. Piłka 8 razy lądowała w siatce, z czego aż 7 goli zdobyła drużyna Pogoń Wrocław. Mimo dużej straty drużynie Łany udało się na koniec meczu umieścić piłkę w światło bramki zamykając spotkanie wynikiem 7:1. Najlepszym strzelcem okazał się być zawodnik z nr 10, grający w niebieskich strojach z Pogoni Wrocław. Zawodnik ten otrzymał upominek od współorganizatora turnieju WCT Spartan, podobnie jak strzelec honorowej bramki z drużyny Łany, która grała w żółtych strojach.

Bieg, nordic walking (4.10.2015)
Po tygodniowej przerwie od ostatniej konkurencji seniorzy ponownie stawili czoła kolejnym dyscyplinom organizowanym z racji trwających Wrocławskich Igrzysk Seniora. Tym razem swoją sprawność fizyczną i kondycję seniorzy mogli sprawdzić w biegu oraz marszu z kijami. Trasa była jednakowa dla obu konkurencji – składała się z trzech pętli i wynosiła łącznie 3270m. Zarówno start jak i meta były przy małej fontannie (na przeciw wejścia do Hali Stulecia). Trasa kierowała do Parku Szczytnickiego, w którym zawodnicy zawracali na drewnianym mostku, a następnie okrążali dużą fontannę na Pergoli. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy nordic walking, których łącznie było 23, w tym 13 kobiet i 10 mężczyzn. W ogólnej klasyfikacji wśród panów najszybszy był pan Andrzej Szcześniak z wynikiem 22:24:91, zaś wśród pań, podobnie jak w zeszłym roku, zwyciężyła pani Jadwiga Fidorska z czasem 24:23:27. Najstarszym uczestnikiem startującym w tej dyscyplinie był pełen energii 84-letni pan Leszek Kramer, który w swojej kategorii wiekowej co prawda nie miał przeciwników, ale spośród wszystkich uczestników zajął wysokie 5 miejsce.

04.10.15_NORDIC WALKING_fot 3 Tadeusz Wilk

Nordic Walking, fot. Tadeusz Wilk

Jako kolejni wystartowali biegacze, których łącznie było 11 osób, w tym zaledwie 2 kobiety. Pierwszy na mecie znalazł się pan Tadeusz Marcinkiewicz z czasem 13:14:35, zaś wśród pań najszybsza okazała się być pani Irena Sikorska uzyskując czas 19:25:62. Warto podkreślić, że wśród seniorów znalazło się dwóch śmiałków (pan Andrzej Szcześniak i pan Bronisław Dykas), którzy startowali w obu konkurencjach, które, co ważne, odbyły się jedna po drugiej! Takiej kondycji i energii z pewnością może pozazdrościć nie jeden 18-latek.

04.10.15_BIEGI_fot 5 Tadeusz Wilk

Biegi, fot. Tadeusz Wilk

Turniej szachowy (5.10.2015)
Nowy tydzień seniorzy rozpoczęli w Kinie Nowe Horyzonty gdzie rozegrali turniej szachowy. O godzinie 15:00 na holu przy szachownicach zasiadło 12 uczestników, w tym jedna kobieta. Turniej trwał 7 rund po 15 minut każda. Pełne skupienia i emocji partie trwały łącznie ponad 3 godziny i interesowały coraz to większe liczby widzów, którzy tego dnia odwiedzali kino. Wśród uczestników znaleźli się zarówno tytułowani szachiści, jak i amatorzy, jednak patrząc na rozgrywki wszyscy byli sobie równi. Pierwsze miejsce zajął pan Romuald Jankiewicz z ilością 6 pkt. Drugie miejsce posiadł pan Gwidon Zajączkowski, tuż za nim zaś, przegrywając zaledwie w małych punktach, znalazł się pan Arseniusz Grzelak.

05.10.15_TURNIEJ SZACHOWY_fot Dorota Sołtys

Turniej Szachowy, fot. Dorota Sołtys

Zawody pływackie (06.10.2015)
We Wrocławskim Centrum SPA przy ul. Teatralnej seniorzy w ramach Senioriady mieli przyjemność startować w zawodach pływackich. Do rywalizacji przystąpiło 16 osób, w tym 7 kobiet i 9 mężczyzn. Po wcześniejszej rejestracji, otrzymaniu pakietu startowego z koszulką „Aktywnego Seniora”, zawodnicy powoli kierowali się do szatni, mentalnie przygotowując się do startu. Każdy z uczestników miał za zadanie pokonać dystans 50m dowolnie wybranym przez siebie stylem pływackim w jak najkrótszym czasie. Wśród zawodników znaleźli się zarówno byli zawodnicy klubów pływackich, jak i amatorzy tej dyscypliny. Pełni emocji i entuzjazmu seniorzy kibicowali sobie wzajemnie, ale i jednocześnie nerwowo kontrolowali swoje wyniki względem rywali. Najszybsza na wyznaczonym dystansie okazała się być pani Joanna Tatarek uzyskując bardzo dobry czas 00:39:46. Wśród panów o pierwszym miejscu w klasyfikacji ogólnej zadecydowały, podobnie jak w zeszłym roku, setne sekundy. Tym razem pan Janusz Chyla, uzyskując wynik 00:43:76, ustąpił pierwszego miejsca panu Aleksandrowi Szałajko (00:43:46). Zawodnicy prezentowali wysoki poziom pobijając swoje własne wyniki z zeszłorocznej Senioriady. Najstarszy uczestnik zawodów pływackich miał 83 lata.
Dorota Sołtys
Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje i gratuluje wszystkim uczestnikom oraz organizatorom, przed zwycięzcami chyli czoła, podziwiając ich zapał, kondycję i przykład, który dają innym seniorom, ale także innym pokoleniom.

Wysłuchała i zanotowała: Joanna Ryłko, WCS

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.