Sposób na paznokcie twarde jak z tytanu

Sposób na paznokcie twarde jak z tytanu

Dłonie to jedna z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę u drugiej osoby, dlatego dobrze zrobiony manicure to podstawa. Na rynku pojawiają się coraz to nowe metody malowania paznokci, takie jak np. manicure hybrydowy czy winylowy. Ostatnio głośno jest o manicurze tytanowym. Czym jest i czym się różni od popularnej hybrydy?

– Manicure tytanowy jest czymś pomiędzy manicurem hybrydowym, a akrylowym, można nim przedłużać paznokcie tak jak akrylem, ale z wyglądu przypomina bardziej hybrydę. – tłumaczy manicurzystka Milena Pułka Ziarek.

Przy aplikacji manicure tytanowego paznokcie na początku pokrywane są bazą, a następnie są one zanurzane w pojemniczku z proszkiem, który składa się między innymi z dwutlenku tytanu. Najważniejszą różnicą między manicure tytanowym a hybrydowym jest to, że przy aplikacji manicure tytanowego nie używa się lamp UV, które po długim czasie użytkowania mogą zwiększyć ryzyko raka skóry. Drobny pyłek aplikowany na paznokieć wysycha pod wpływem powietrza.

– Manicure hybrydowy jest utwardzany w lampie, a manicure tytanowy wystyga i twardnieje sam. Jest dużo twardszy i trwalszy od hybrydowego. – mówi Milena Pułka Ziarek

Dodatkowym atutem „tytanowych” paznokci jest to, że taki manicure może wzmocnić płytki paznokci. Produkty wykorzystywane w tym procesie zawierają wapń oraz  witaminy, takie  A, D, E. Na widoczne rezultaty trzeba jednak czekać kilka miesięcy.

– Po około 4,5 miesięcy stosowania tego odżywczego manicure są zauważalne efekty na paznokciu. Są one wzmocnione i zdrowsze. Manicure hybrydowy nie ma żadnych właściwości odżywczych, nie zawiera żadnych witamin. Manicure tytanowy im więcej warstw tym dłużej się trzyma. – dodaje Milena Pułka Ziarek

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.