Spotkanie autorskie z Katarzyną Georgiou

Spotkanie autorskie z Katarzyną Georgiou

Chwile letniego szczęści przeżyli uczestniczy czwartkowego spotkania 2 lipca, wypełnionego poezją, prozą i muzyką. O tym niezwykłym obcowaniu ze szczęściem opowiada pani Ewa Rapacz, liderka grupy o-CAL-eni, czyli organizatorów spotkania.
.

Drodzy seniorzy!
Chcę się z Wami podzielić swoimi przeżyciami ze spotkania z panią Katarzyną Georgiou – wrocławską poetką piszącą dla dzieci i dorosłych.
Spotkanie prowadziła grupa seniorów o-CAL-eni, rozpoczynając czytaniem wiersza i bardzo poetyckiej prozy, potem sama autorka prezentowała napisane przez siebie wiersze. Ale to jeszcze nie koniec, gdyż wiersze pani Katarzyny śpiewane były przez Magdalenę Hałajdę, do jej własnych kompozycji gitarowych.
Ta prezentacja pozwoliła słuchającym przeżyć cudowne chwile szczęścia, które odczuwamy obcując z pięknem krajobrazu, przyrody i to w momencie kiedy jesteśmy zakochani lub przepełnieni uczuciem sympatii, przyjaźni.
Zarówno treść, jak i melodia wierszy otworzyły przed nami uroki nadmorskich plaż, kwiecistych łąk i cienistych lasów. Słowa były prawie namacalne i stały się balsamem na dusze słuchających.
…”Mój zielony kamyk ogrzany ciepłem zaciśniętej dłoni, promieniuje niczym magiczny talizman. Zastanawiam się ile jeszcze podróży mnie czeka? Takich, w których nie zadbam o bagaż, nie zadbam o bilet…”
My seniorzy też o tym myślimy i czekamy kiedy nadejdzie ten moment…

02.07.15_SPOTKANIE AUTORSKIE_fot. 1 Joanna Ryłko

tekst: Ewa Rapacz
foto: Joanna Ryłko

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.