Spotkanie z noblistką Olgą Tokarczuk

Spotkanie z noblistką Olgą Tokarczuk

Wrocław powita Olgę Tokarczuk w Narodowym Forum Muzyki.

Biuro Prasowe Prezydenta Wrocławia informuje:
W niedzielę, 20 października 2019 roku, zapraszamy na spotkanie z wybitną polską pisarką, noblistką – Olgą Tokarczuk. To pierwsze w Polsce publiczne spotkanie autorki z czytelnikami po otrzymaniu Nagrody Nobla. Zapraszamy do Narodowego Forum Muzyki i na plac Wolności. Z pisarką, mieszkanką naszego miasta i Honorową Obywatelką Wrocławia rozmawiać będzie Katarzyna Kantner.

Zapraszamy na spotkanie z najwybitniejszą polską pisarką współczesną, która fascynuje cały świat swoimi literackimi opowieściami, a na co dzień nie waha zajmować zdecydowanego stanowiska w najgorętszych polskich sporach. Z Olgą Tokarczuk rozmawiać będzie Katarzyna Kantner – autorka książki „Jak działać za pomocą słów? Proza Olgi Tokarczuk jako dyskurs krytyczny”.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 20 października o godz. 16:30 w Narodowym Forum Muzyki (plac Wolności 1). WAŻNE: wstęp na spotkanie będzie możliwy po okazaniu bezpłatnej wejściówki, którą będzie można odebrać od czwartku (17 października) w Narodowym Forum Muzyki. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Otwarcie kas: godz. 11:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Wejście do Narodowego Forum Muzyki w niedzielę możliwe od godz. 15:30. Wejście na salę możliwe do godz. 16:30, po tej godzinie zamykamy drzwi.

UWAGA: dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi przeznaczone są osobne miejsca, prosimy więc o zgłoszenie takiego zapotrzebowania w kasie przy odbiorze wejściówek.

Tym, którym nie uda się odebrać wejściówek, udostępnimy plac Wolności, gdzie będziemy mogli wspólnie przywitać pisarkę we Wrocławiu, oglądając spotkanie z nią na telebimie przed Narodowym Forum Muzyki. Transmisję ze spotkania będzie można także oglądać za pośrednictwem Internetu, w polskiej i angielskiej wersji językowej. Dodatkowo wersja polska wzbogacona będzie o tłumaczenie na język migowy.
Olga Tokarczuk nie będzie podpisywać książek ani rozdawać autografów.
Organizatorami spotkania są Bruno Schulz. Festiwal, Miasto Wrocław i Narodowe Forum Muzyki.
Pisaliśmy tutaj, że spotkanie z Olgą Tokarczuk odbędzie się w Oratorium Marianum. Tak planowali organizatorzy Dom Literatury i Bruno Schulz festiwal. Jednak po namyśle i w porozumieniu z Miastem uznało, że nagroda Nobla jest tak ważnym wydarzeniem, a pierwsze spotkanie z laureatką może zgromadzić tłumy i zdecydowano o przeniesieniu uroczystości do najlepszej sali w mieście. Nieczęsto się zdarza, że Honorowy Obywatel Wrocławia otrzymuje nagrodę Nobla. Kraków, Gdańsk, a teraz Wrocław to miasta, w których żyli i żyją polscy nobliści.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.