Wrocław Amsterdam, nowe połączenie lotnicze

Wrocław Amsterdam, nowe połączenie lotnicze

To ważne połączenie lotnicze dla biznesu i ciekawy kierunek dla turystów. Amsterdam Schiphol obsługuje rocznie ponad 50 milionów pasażerów, to duży port lotniczy w Europie.

przecięcie wstęgi, fot.©J.Dudzik

Wrocławskie lotnisku uzyskało kolejne tradycyjne połączenie do portu lotniczego, z którego można polecieć właściwie do każdego miejsca na świecie. Możemy z Wrocławia dolecieć do Frankfurtu nad Menem, do Paryża Orli, do Kopenhagi i teraz do Amsterdamu Schiphol. W przypadku Paryża i Amsterdamu można kupić bilet przewoźnika KLM, by na jednym bilecie lotniczym dotrzeć do najdalszych zakątków świata bez przechodzenia kilku odpraw bezpieczeństwa. To zdecydowanie ułatwia podróże. Na razie loty do Amsterdamu będą odbywały się raz dziennie. Jak będzie za pół roku, okaże się od ilości wypełnienia samolotów.
Lotnisko w Amsterdamie jest połączone z centrum miasta koleją, czas dojazdu do miasta to zaledwie 15 minut.

Premierowy rejs wystartował z Amsterdamu 6 maja o godz. 11.50. Lot trwa niecałe 2 godziny. Zgodnie z lotniczą tradycją samolot został powitany salutem wodnym. Trasę obsługują samoloty typu Embraer E175. Na pokład możemy wnieść podręczną torbę, a mały bagaż wędruje do luku bagażowego.
Komunikacja lotnicza rozwija się w szybkim tempie. Niskokosztowe linie lotnicze pokazały, że latanie nie musi oznaczać ogromnych wydatków na bilety, ale warunki podróży są zbliżone do tych w autobusie. Na krótkich trasach można to zaakceptować, jednak na dalekich potrzeba trochę więcej miejsca i przestrzeni.
Otwarcie nowego tradycyjnego połączenia to dla lotniska duże wydarzenie, największe w tym roku. Pewno będzie jeszcze raz tort na lotnisku z okazji powitania 4-milionowego pasażera, tak pod koniec roku. Z Wrocławia dolecimy do dużych portów przesiadkowych Lufthansą do 4 niemieckich lotnisk, SAS-em do Kopenhagi, Air France do Paryża, KLM do Amsterdamu i Lot do Warszawy i Tel Awiwu. Tę stałą ofertę uzupełnia 50 połączeń niskokosztowych Ryanair i Wizzair oraz 24 sezonowe trasy czarterowe.

Jeśli planujecie wakacje w ciepłych krajach, to trzeba już szukać ofert. Mówią w biurach podróży, że jest ogromne zainteresowanie i zaczyna brakować ofert na lipiec sierpień.

nowy samolot rządowy, fot.© J.Dudzik

Wrocławskie lotnisko było projektowane do obsługi 5 milionów pasażerów rocznie. Wszystko wskazuje na to, że niedługo potrzebna będzie rozbudowa nowego terminala.

PS Akurat, kiedy odbywało się otwieranie nowej trasy, przyleciał na wrocławskie lotnisko nowy rządowy samolot z wizerunkiem marszałka Piłsudskiego. Wygląda, że piloci w dalszym ciągu trenują przed dopuszczeniem do lotów HEAD.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.