Starzejące się społeczeństwo. Najnowsze badanie.

Starzejące się społeczeństwo. Najnowsze badanie.

Najbardziej martwimy się o zdrowie i opiekę długoterminową. Oczekiwania polskiego społeczeństwa i obawy związane z wkraczaniem w wiek emerytalny przybliża badanie „Attitudes towards ageing” przeprowadzone na zlecenie Bupa, której częścią jest LUX MED.

Starzejące się społeczeństwo w liczbach

Aż 69% badanych obawia się, czy będą sprawni i samodzielni. Dla prawie 90% zdrowie jest najwyższą wartością w starszym wieku.  Chcielibyśmy, aby ważna dla 77% samodzielność finansowa, w jesieni życia mogła pozwolić na podróże (80%), kulturę i sztukę (44%), aktywności sportowe (39%),
czy rozrywkę (34%).

Choć mamy nadzieję na spokojną i godną starość, to znacząca większość z nas spodziewa się, że po przekroczeniu pewnego etapu, będzie miała problemy zdrowotne i może wymagać opieki. Podeszły wiek jest bowiem głównym czynnikiem ryzyka demencji, której wystąpienia u siebie lub bliskich obawia się blisko 60% osób. Ostatnie badania „Getting Older” w Polsce stanowią ważny głos w dyskusji nad modelem opieki społecznej i medycznej dla osób starszych. Zwracają uwagę na szereg wyzwań, jakie stoją przed edukacją zdrowotną, szybkim diagnozowaniem oraz leczeniem osób aktywnych zawodowo, aby na emeryturze seniorzy mogli cieszyć się spokojnym życiem bez poważnych ograniczeń – dodaje dr Grzegorz Juszczyk Dyrektor Biura Edukacji Zdrowotnej Grupy LUX MED.

Zapraszamy do lektury nie tylko dla ekspertów branży medycznej. Pełny raport znajdziecie pod linkiem.

Badanie opinii publicznej Attitudes towards ageing – wyniki

Zdrowie seniora w Polsce

 

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.