Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Ufunduj Wielkanoc

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Ufunduj Wielkanoc

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zachęca do włączenia się w akcję, która zapewni samotnym seniorom rodzinną Wielkanoc. Wystarczy tak niewiele, aby podarować uśmiech i ufundować świąteczne śniadanie.

Co roku tuż przed Wielkanocą, dzięki wsparciu darczyńców, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich organizuje śniadania wielkanocne dla samotnych osób starszych.
– Zapraszamy naszych podopiecznych z Warszawy, Lublina, Poznania i Pruszkowa do wspólnych świątecznych stołów. Zapewniamy tradycyjne wielkanocne potrawy, świąteczną atmosferę i transport, który umożliwia podopiecznym bezpieczne wyjście z domu. Również tym roku na seniorów będą czekać symboliczne odświętne koszyczki. Bez nich trudno sobie wyobrazić Wielkanoc – mówi Elżbieta Ślązek ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Seniorom doskwiera samotność

Wiele osób po 80. czy 90. roku życia nie ma już ani rodziny, ani przyjaciół. Tęsknią za życzliwą obecnością drugiego człowieka i szansą na prawdziwe święta.
– Samotność jest dziś jednym z największych problemów starszych ludzi. Zwłaszcza w życiu codziennym osób po 80. roku życia. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy badanie, które to potwierdza. 3 na 10 badanych wskazuje, że doświadcza samotności i izolacji, 1 na 10 czuje się samotnie często, a nawet zawsze. A w święta to uczucie staje szczególnie trudne i przykre – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Podaruj rodzinną Wielkanoc

Już 50 zł wystarczy, aby ufundować osobie starszej wielkanocne śniadanie. Co ważne Stowarzyszenie pomoże seniorom dotrzeć na świąteczny poczęstunek. Aby wesprzeć szczytny cel i podarować samotnej osobie starszej radosną Wielkanoc można przekazać darowiznę. Pieniądze na akcję można wpłacać na kilka sposób:
✔ na stronie www.malibracia.org.pl/wielkanoc
✔ bezpośrednio na konto Stowarzyszenia (konto kampanii wielkanocnej jest również dostępne na stronie www.malibracia.org.pl/wielkanoc)
✔ pobierając wypełniony druk przelewu TUTAJ

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich www.malibracia.org.pl/wielkanoc

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich to Organizacja Pożytku Publicznego, która wraz z setkami wolontariuszy otacza wsparciem ponad 350 potrzebujących seniorów w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. Organizacja przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy dotyczące starości, integruje pokolenia.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.