Stylowy mężczyzna nie musi mieć dużej szafy

Stylowy mężczyzna nie musi mieć dużej szafy

Dobrze ubrany i stylowy mężczyzna nie musi mieć garderoby wielkości dużego salonu. Kilkanaście klasycznych, ponadczasowych rzeczy i parę dodatków w zupełności wystarczy by mężczyzna mógł stworzyć zestawy pasujące do pracy, na ważne spotkanie czy rodzinne przyjęcie. Jak mówi newsrm.tv Michał Grochala z Lancerto ubranie warto traktować jak dobrą inwestycję w swój wizerunek, która prędzej czy później się zwróci.

Planując zakupy należy brać pod uwagę cel, jaki chcemy osiągnąć budując swoją garderobę. Nowa praca, spotkanie w charakterze rodzinnym, a może po prostu większa pewność siebie i lepsze samopoczucie – stylowe i pasujące do okazji ubranie nie zapewni sukcesu, ale na pewno w znacznym stopniu pomoże go osiągnąć. Jakie ubrania powinny znaleźć się w szafie każdego mężczyzny?

Podstawą jest granatowy garnitur. Najbardziej uniwersalny będzie ten z jednorzędową marynarką, na dwa guziki. Jako drugi sprawdzi się ciemnoszary lub grafitowy, natomiast w dalszej kolejności można kupić czarny lub w delikatny prążek albo kratkę. Biała koszula to absolutny „must have” każdego mężczyzny. Można jednak biel zastąpić bladym różem czy błękitem. Warto znaleźć miejsce w szafie na spodnie chino.  Są to bawełniane spodnie w stylu półformalnym, nie tak codzienne jak dżinsy, ale też mniej eleganckie od tych wełnianych w kant. Chinosy można spotkać niemal we wszystkich kolorach i odcieniach, ale za klasyczne i najbardziej uniwersalne uważa się beżowy i granatowy. O jakich jeszcze elementach garderoby nie może zapomnieć stylowy mężczyzna?

Buty

Ważnym i często niedocenianym elementem męskiej garderoby są buty. Są dwa rodzaje męskich butów:

Oxfordy – charakteryzują się wyższym stopniem formalności. Ich główną cechą jest zamknięta przyszwa, czyli fragment cholewki, w którym znajdują się dziurki na sznurówki.

Derby – to mniej formalne buty, które posiadają przyszwę nie tak bardzo zamkniętą jak w przypadku butów typu Oxford.

Krawaty

Jeśli chodzi o wybór krawatów, najlepsze okażą się jedwabne. Dużą popularnością wśród cieszą się także krawaty dzianinowe, wełniane i bawełniane.

Źródło: Portal Newsrm.TV
fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.