Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody

Ustalono, że 22 marca będzie dniem, w którym woda będzie odmieniana przez wszystkie przypadki. Bez wody nie byłoby możliwe życie na ziemi, to dobro wspólne. Wody słodkiej nadającej się do celów bytowych jest niewiele, zaledwie 3%.

W Teatrze Muzycznym Capitol

Between Music: AquaSonic. Duńska grupa muzyczna, pasjonaci wody, postanowili sprawdzić, czy uda się stworzyć podwodne widowisko muzyczne. Udało się wspaniale po kilkunastu latach prób i doświadczeń. Muzycy z Danii zbudowali zestawy instrumentów, z których możliwe jest wydobywanie dźwięków pod wodą, potrafią także zaśpiewać, zagrać na skrzypcach, choć dominują gongi. Na początku pełne zaskoczenie scenografią, a po chwili podziw dla muzycznej jakości.
Jeden koncert: 23 marca, 17:00, Duża Scena Capitol. Nie dostaliście biletów, na pocieszenie obejrzyjcie zdjęcia z próby.

W ZOO

Ssaki morskie, do których zaliczają się foki, także świętowały z tej okazji. Opiekunowie z okazji święta skonstruowali zabawkę z dwóch skrzynek, a do środka włożyli trzy, czy cztery ryby. Wcale nie jest łatwo tak ustawić zabawkę, by ryby zechciały wypaść wprost w paszczę, a jednak fokom to się udało.

Zabawy w wodzie należą do ulubionych rozrywek w czasie wakacji. Woda jest dobrem wspólnym. Z okazji Dnia Wody warto zastanowić się, czy racjonalnie zużywamy wodę. Wprawdzie na skutek parowania zasoby odnawiają się, ale w trakcie opadów zbierają zanieczyszczenia z powietrza. O cyklu krążenia wody w przyrodzie więcej informacji znajdziecie w Hydropolis.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.