Święta usłane różami?

Święta usłane różami?

Tak, to możliwe. Przekonują aktywne i pomysłowe seniorki – uczestniczki warsztatów tworzenia ozdób choinkowych.

W poniedziałek 16 listopada we Wrocławskim Centrum Seniora było bardzo kolorowo, artystycznie i świątecznie! A to za sprawą warsztatów tworzenia ozdób choinkowych, w wykonaniu artystycznej grupy seniorów „Kreatywni”, działającej we Wrocławskim Centrum Seniora – w ramach Akademii Rozwoju Seniora. Podczas warsztatów prowadząca, pani Maria Krystyna Iwańska – rękodzielniczka ludowa, odznaczona odznaką Strażniczki Tradycji, prezentowała sposoby tworzenia bombek choinkowych z oklejonego kwiatuszkami z bibuły orzecha włoskiego. Podczas kilkugodzinnej pracy uczestniczki nauczyły się tej misternej sztuki i dzięki temu powstały przepiękne kolorowe bombki usłane różami!

Wrocławskie Centrum Seniora gratuluje seniorkom fantazji, kreatywności i zaradności! Wszystkich tych, którzy chcieliby nauczyć się wykonywania ozdób choinkowych, zapraszamy na kolejne dwa spotkania – w najbliższe poniedziałki: 23.11.2015 i 7.12.2015, od godz. 9:30 do 11:30 do sali nr 23.
Podczas kolejnego listopadowego spotkania będzie okazja nauczyć się od pani Marii Krystyny Iwańskiej tworzenia aniołków, łańcucha ze słomek i bibuły, a na grudniowym warsztacie prowadząca pokaże, jak wykonać ozdoby choinkowe z suszonych jabłek.

UWAGA! Wszystkie materiały do zajęć zapewnia Wrocławskie Centrum Seniora.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy:
Wrocławskie Centrum Seniora
pl. Dominikański 6 (pok. 20), Wrocław
tel. 71 772 49 38, czynny w godz. 09.00-15.00
mail: agnieszka.kokoszkiewicz@wcrs.wroclaw.pl

16.11.15_warsztaty ozdób choinkowych_fot 2 Agnieszka Kokoszkiewicz

16.11.15_warsztaty ozdób choinkowych_fot 1 Agnieszka Kokoszkiewicz

Tekst: Joanna Ryłko, WCS
Fot.: Agnieszka Kokoszkiewicz, WCS

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.