Święto Wrocławia w najbliższy weekend

Święto Wrocławia w najbliższy weekend

Święto Wrocławia trwa już od połowy maja. Zaczęło się jarmarkiem świętojańskim. W najbliższy weekend ilość wydarzeń wprost przytłacza.

Święto Wrocławia

przemarsz Bractwa Kurkowego

Widowiskowym wydarzeniem będzie 22 czerwca o 13:00 – Wielka Parada, która zacznie się na Rynku, a zakończy w Parku Staromiejskim. Tam też rozpocznie się o 14:00 – piknik wielokulturowy: warsztaty, targi wystawców, program dziecięcy, koncerty zespołów, pieśni i tańca (m.in. SERBOŁUŻYCKI ZESPÓŁ NARODOWY, ULYANICA, PORT MONE).
Pamiętacie, w piątek zaczyna się Festiwal Wysokich Temperatur. Na Akademii Sztuk Pięknych będzie gorąco. Pisaliśmy o tym tutaj

święto Wrocławia na ASP

święto Wrocławia na ASP, fot.©J.Dudzik

Sobota pełna wydarzeń
Oczywiście najwięcej wydarzeń będzie w sobotę. Dla tych, co lubią w czasie święta ucztować, na Placu Społecznym Gastronocka, rozstawią się uliczne stragany z jedzeniem i napojami. Będzie muzyka i kultowe filmy Rejs i Wodzirej.

W Mediatece mobilna gra miejska „#epitafium” w sobotę od 15, ale dla łasuchów podpowiedź o 17:30 tort.
W Leśnicy Noc Świętojańska i plecenie wianków, jadło i napoje ze straganów.
Wszystkie wydarzenie związane ze świętem Wrocławia znajdziecie na stronie tutaj

Muzyczna niedziela

święto Wrocławia

muzycznie w Rynku

W niedzielę na Rynku od 16:00 6 edycja festiwalu Old Jazz Days 2019.
Festiwal rozpocznie tradycyjna Parada Nowoorleańska, z udziałem muzyków.
Na festiwalu wystąpią zespoły: RB Dixie Five, Enerjazzer, The Warsaw Dixielanders, JAN MŁYNARCZYK OLD JAZZ PRODUCTION & MARZENA SŁOWIK, Janusz Cedro, ROBERT GAWRON- ukulele, SAMI SWOI ORCHESTRA & KATARZYNA MIROWSKA.
Festiwal poprowadzi Maria Zawartko.
Po zakończeniu występów na scenie od 21:00 w Klubie Muzycznym Liverpool na ul. Świdnickiej 37, odbędzie się Świętojańskie Jam Session.

święto Wrocławia

ucztowanie w nowym stylu, fot.©J.Dudzik

Sarmaci mają wyjątkową okazję, by posłuchać w Muzeum Pana Tadeusza wykładu profesora Bogusława Bednarka w niedzielę o 16:00.

Uroczyście w poniedziałek
Oficjalna część święta Wrocławia zacznie się w poniedziałek, 24 czerwca. Rozpocznie się od złożenia kwiatów w Kaplicy Rajców Miejskich, później uroczysta sesja Rady Miejskiej, koronacja króla kurkowego, wręczenie dyplomów honorowych. W tym roku na uroczystej sesji będą także rajcy z Wilna i Lwowa miast zaprzyjaźnionych z Wrocławiem. Wieczorem w katedrze msza w intencji mieszkańców Wrocławia. Czy inne kościoły i wyznania także przyłączą się do wspólnego świętowania?
Wrocław, miasto, w którym żyjemy, jest wielokulturowe i wielowyznaniowe. Nawiązuje do obowiązujących od dawien dawna na terenie Rzeczpospolitej zasad wzajemnej tolerancji i szacunku.

Inne ciekawe wydarzenia

Kraków Street Band

Kraków Street Band

Wspólne rysowanie od 21 do 23 czerwca w galerii Awangarda a na zakończenie oczyszczające wybaczanie w stylu indyjskiego święta Holi.
Czas przesilenia letniego był także świętowany w czasach pogańskich. Na szczycie Ślęży spotkacie pewno świętujących w słowiańskim stylu.

Muzyka i parady, wspólne ucztowanie i oglądanie filmów, zabawy dla dzieci i dorosłych, warsztaty z ogniem i wspólne rysowanie. We Wrocławiu wystarczy chcieć wyjść z domu, by zobaczyć, jak jesteśmy różnorodni i przez to, jak wspaniałe jest to miasto.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.