VII urodziny Centerka – Spotkanie ze Sztuką

VII urodziny Centerka – Spotkanie ze Sztuką

„Spotkanie ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji jubileuszu istnienia Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” (01.04.2008 r.), podczas której uczestnicy celebrują sukcesy i zrealizowane działania w formie artystycznej.

Tematem przewodnim imprezy jest sztuka i działalność artystyczna, ponieważ wolontariat zrodził się w Stowarzyszeniu „Pomost” z oddolnych inicjatyw jego członków, których wspólnym mianownikiem było zamiłowanie do sztuki oraz chęć podzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

Ta tradycja jest podtrzymywana i kultywowana do dnia dzisiejszego – wolontariusze przygotowują dla gości specjalne warsztaty, pokazy, prezentacje i wystawy, które mają zachęcić innych do włączenia się w wolontariat, przy okazji dobrej zabawy. Podczas uroczystości nie brakuje specjalnych gości oraz tortu urodzinowego. Zasadą i obyczajem jest, że każdy uczestnik wnosi coś od siebie w spotkanie tak, aby podkreślić wartość i znaczenie „wzajemnej wymiany”.

VII edycja imprezy odbędzie się w dn. 01.04.2014 r. w siedzibie Stowarzyszenia „Pomost” przy ul. Próchnika 7 i będzie miała formę integracyjnych happeningów artystycznych, zakończonych wspólnym flashmobem tanecznym. W tym roku chcemy wyjść do ludzi i w nietuzinkowy sposób zachęcać Łodzian do włączenia się w wolontariat, kreując „modę na wolontariat” oraz pokazując ciekawe sposoby na spędzenie czasu wolnego.
Nie zabraknie również podsumowania pracy wolontariuszy z roku poprzedniego oraz tanecznej niespodzianki przygotowanej przez integracyjny zespół taneczny „Go Pomost!” Voluntary Dance Group, złożony z wolontariuszy „Centerka”.
Ponadto planowane jest zorganizowanie loterii fantowej oraz zbiórek surowców „eko-wolo” (plastykowe nakrętki, makulatura, płyty CD, stare telefony, zużyte tonery po tuszach) na zasilenie działań RCW oraz organizacji pomocowych.

Harmonogram imprezy
10.00: „Przepis na wolontariat … Przyjaźń” – film na dobry początek
10.05: Powitanie gości i uczestników
10.10: Występ tanecznej grupy „Go Pomost!”
10.15: Prezentacja działań wolontariuszy w roku 2014
10.30: Tort urodzinowy i przemówienia gości
10.40: słodki poczęstunek i przerwa techniczna
(przygotowanie grup do happeningów)
11.00: Happeningi artystyczne (równolegle):
* gr. I „Minuta dla Ciebie” – Park Staromiejski (Justyna Stopnicka-Chruściel)
* gr. II „Rozśpiewana ulica” – D.H. Magda (Magdalena Gwozdowska)
* gr. III „Przytulanie za darmo” – ul. Piotrkowska (Kamil Dębicki)
* gr. IV „Rozdajemy dobre myśli” – rynek Manufaktury (Agnieszka
Bednarek-Zimnoch)
* gr. V „Wspólna fotografia” – rynek Manufaktury (Łukasz Zimnoch-Bednarek)
* gr. VI „Marzycielska Poczta” – Stowarzyszenie „Pomost” (Katarzyna Kubiak
i Marta Dębowska)
12.00: wspólny flashmob taneczny i kręcenie klipu (rynek Manufaktury)

certerko 1

Impreza towarzyszy obchodom Europejskiego Roku Rozwoju 2015
Źródło: Informacja Organizatora

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.