Sympatycznie, słonecznie i zdrowo

Sympatycznie, słonecznie i zdrowo

Było w piątek 2 października w Centrum Medycznym „Dobrzyńska”, które, jak co roku, także w tym włączyło się aktywnie w obchody Dni Seniora.

Od samego rana oferowało bezpłatne badania, między innymi pomiaru glukozy, ciśnienia, cukru i słuchu. Miała miejsce również nauka samobadania piersi oraz pogadanki i wykłady na temat zapobiegania schorzeń narządu ruchu, zdrowego odżywiania seniorów, a także „gimnastyki umysłu” oraz porady specjalistów, alergologa, psychologa, rehabilitanta i dietetyków.

Odbywały się również pokazy udzielania Pierwszej Pomocy oraz spotkania z przedstawicielami NFZ-u, MOPS-u i Sanepidu. Przed budynkiem Centrum stał czerwony osteobus, w którym przez kilka godzin można było wykonać pomiar gęstości kości, czyli badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy, schorzenia, które dotyczy głównie osób po 60 roku życia.

Słoneczna i ciepła aura pozwoliła na oczekiwanie do badania bez pośpiechu, w przyjaznym otoczeniu, w gronie pozostałych pacjentów, na świeżym powietrzu. Seniorzy nie kryli swego zadowolenia z organizacji tego typu wydarzenia specjalnie dla nich. Na ich pozytywne wypowiedzi w tym temacie z pewnością wpłynęło dostosowanie godzin badań przez organizatorów w dogodnym czasie, nie kolidującym z badaniami z pozostałymi klientami Centrum oraz piękna tego dnia słoneczna pogoda, która z pewnością wpłynęła nie tylko na wyjście seniorów z domu, ale i ich pozytywne nastroje.

Dzień Seniora na Dobrzyńskiej upłynął w sympatycznej, prozdrowotnej atmosferze, z ciekawą ofertą porad i badań, z których skorzystało całkiem sporo osób. Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje Centrum Medycznemu „Dobrzyńska” za przygotowanie oferty, dostosowanej do seniorów, z myślą o nich i ich potrzebach zdrowotnych.

2

3

Tekst i zdjęcia: Joanna Ryłko / Wrocławskie Centrum Seniora

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.