Tańczyć każdy może

Tańczyć każdy może

Trochę lepiej lub trochę gorzej… Podczas „Festiwalu tańca”, który stanowił jedną z nowości tegorocznej edycji Dni Seniora, uczestnikami turnieju byli zdecydowanie Ci, którzy nie tylko czują rytm, lubią tańczyć, ale potrafią to robić profesjonalnie.

Wielbiciele pląsów w międzypokoleniowym składzie spotkali się w sobotę 10 października w siedzibie Fun Fit II na Stadionie Wrocław, aby zaprezentować się w kilku rodzajach tańca, rywalizować o podium, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Wspaniałe muzyczne show, miłe zarówno dla oczu, jak i uszu, zorganizowali: Szkoła Tańca Flashdance i Fun Fit II. Partnerami projektu byli: Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem, Eurobank S.A. i Amplifon Polska – Aparaty Słuchowe. Festiwal poprowadził Robert Baran ze Szkoły Tańca Flashdance i Stowarzyszenia Rodzina z Pasją.

Jury, w składzie: przewodnicząca Marlena Baran, tancerka, właścicielka Szkoły Tańca Flashdance; Anna Gajdamowicz, menadżerka muzyczna, wizażystka, promotorka zdrowego stylu życia, i Małgorzata Jamróz, koordynatorka Dni Seniora, miało naprawdę ciężkie zadanie z wyłonieniem zwycięzców. Poziom choreograficznych układów i gimnastycznych wyczynów był bowiem wysoki. Podczas kilkugodzinnych pokazów można było obejrzeć i zachwycać się wykonaniem tańca nowoczesnego, free style, hip hop’a, tańca ludowego, disco, a także tańca orientalnego. Uczestników było wielu, od przedszkolaków po seniorów. Podziwiano występy w następujących kategoriach: soliści: duety: zawodnicy do lat 7 i 55+; grupy: szkoły podstawowe 8-10 lat; gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne 14-19 lat; szkoły podstawowe 11-13 lat i grupa open 20+.

Nagrody, w postaci dyplomów i medali, otrzymał każdy zawodnik, wyróżnieni dodatkowo okazałe puchary, wszyscy zaś gromkie brawa widowni. Zachwytów, wsparcia i dumy rodzin, fleszy aparatów oraz pozytywnej energii nie brakowało, i to zarówno wśród tancerzy, jak i widowni, która często porywała się do wspólnego tańca.

Wrocławskie Centrum Seniora gratuluje wszystkim zawodnikom niezwykłej pasji tanecznej, a organizatorom i partnerom – sukcesu – w międzypokoleniowym i integracyjnym tonie.

1

4

3

5

6

Tekst: Joanna Ryłko

Zdjęcia: Joanna Ryłko i Tadeusz Wilk

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.