Targi Seniora 2018 – impreza nie tylko dla seniorów

Targi Seniora 2018 – impreza nie tylko dla seniorów

Targi Seniora 2018 odbędą się od 5 do 6 października w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. W programie wystawy, koncerty, pokazy, konkursy, bezpłatne badania i spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

W pierwszy weekend października w Krakowie seniorów czeka moc atrakcji. Targi Seniora 2018 to świetna okazja, aby zapoznać się z ofertą ponad stu wystawców z wielu branż, zrobić bezpłatne badania medyczne, wziąć udział w konkursach, koncertach i pokazach. To także szansa, aby spotkać się z wyjątkowymi gośćmi, m.in. ks. Adamem Bonieckim, Haliną Kunicką, Katarzyną Gaertner i małżeństwem Lisowskich.

Tegoroczne Targi Seniora odbędą się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków już 5 i 6 października 2018 roku (od 10.00 do 17.00). W ofercie wystawców nie zabraknie popularnych uzdrowisk i sanatoriów, hoteli, domów opieki, firm medycznych, zakładów opiekuńczo-leczniczych, sprzętu rehabilitacyjnego oraz nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych. Szeroką ofertę kulturalno-warsztatową zaprezentuje również kilkanaście instytucji miejskich z Krakowa. Będą to m.in. muzea, domy kultury i Centra Aktywności Seniorów. Ponadto dla wszystkich zwiedzających, wystawcy przygotowali atrakcyjne karty rabatowe oraz zniżki na pobyty w hotelach czy sanatoriach. Do wygrania będą również wycieczki krajowe oraz zagraniczne. Wydarzenie będzie miało charakter międzypokoleniowy, a organizatorzy zapraszają seniorów wraz z całymi rodzinami.

Znakomici goście i niezapomniane koncerty

Na dużej scenie odbędzie się spotkanie z ks. Adamem Bonieckim – wieloletnim redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”, jednym z najpopularniejszych i najbardziej szanowanych duchownych w Polsce. Podróżnicy Elżbieta i Andrzej Lisowscy, twórcy telewizyjnego „Światowca” i radiowego „Południka Cafe”, opowiedzą o kulisach swoich wypraw w najdalsze zakątki świata. Wrażeń artystycznych dostarczą z kolei autorka kilkunastu płyt, z których trzy doczekały się statusu złotych – Halina Kunicka oraz wybitna polska kompozytorka, twórczyni takich przebojów jak „Małgośka” czy „Bądź gotowy dziś do drogi” – Katarzyna Gaertner. Ponadto na zwiedzających czeka koncert muzyki perkusyjnej w wykonaniu zespołu Filharmonii Krakowskiej czy występ Orkiestry Dętej Solvay.

Podczas 2. edycji uczestnicy targów będą mogli skorzystać również z bezpłatnych badań. Sprawdzą wzrok i słuch, skorzystają z porad lekarzy innych specjalizacji. Ponadto przez dwa dni w specjalnej strefie warsztatowej odbędą się liczne wykłady poświęcone modzie, tematyce zdrowotnej i sportowej oraz zajęcia relaksacyjne. W Strefie Podróżnika będzie można natomiast spotkać najpopularniejszych autorów książek podróżniczych, m.in. Elżbietę Tomczyk-Miczkę (dziennikarkę, podróżniczkę, znawczynię kultury oraz autorkę ponad 12 albumów i przewodników), a także znanych podróżników np. Kazimierza Ludwińskiego czy Wawrzyńca Kuca.

Polityka i miłość

Pierwszego dnia w południe odbędzie się debata poświęcona polityce senioralnej z udziałem przedstawicieli samorządów Krakowa I Małopolski. Będzie to okazja do wysłuchania przedstawicieli władzy i zadania trudnych pytań dotyczących seniorów. Influencerów reprezentować będzie znana blogerka modowa Krystyna Bałakier z prelekcją: jak stylowo wyglądać w wieku 50+. Znajdzie się też czas na osobiste refleksje. Z prelekcją „Srebrne tabu?! O przyjaźni, miłości, seksualności w wieku dojrzałym” wystąpi dr Monika Mularska-Kucharek. Prelegentka jest autorką książek popularnonaukowych (m.in. „Co Dobrego?! Poezjoterapia”), doktorem socjologii, terapeutą i trenerem umiejętności psychospołecznych.

Występom i prelekcjom towarzyszyć będą trzy wystawy fotograficzne. Będzie też możliwość przetestowania sprzętu elektronicznego i motoryzacyjnego, a także (w specjalnej strefie miejskiej) złożenia ważnych wniosków, np. do wydania Krakowskiej Karty Miejskiej. (Warto więc pamiętać o zabraniu dokumentów osobistych.)

Wstęp na Targi Seniora 2018 jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają dojazd specjalnie oznakowanymi autobusami MPK z Ronda Czyżyńskiego, Ronda Dywizjonu 308, przystanków: M1 Nowohucka oraz Centralna. Więcej informacji na stronie internetowej: www.targiseniora.krakow.plSzczegółowy program targów można sprawdzić TUTAJ.

ks. Adam Boniecki

ks. Adam Boniecki

Katarzyna Gärtner

Katarzyna Gärtner

Halina Kunicka

Halina Kunicka

Elżbieta i Andrzej Lisowscy

Elżbieta i Andrzej Lisowscy

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.