Targi Seniora w Krakowie – spotkanie z energią

Targi Seniora w Krakowie – spotkanie z energią

Ponad stu wystawców z ofertami adresowanymi do seniorów, bezpłatne badania, oferty sanatoriów i biur podróży oraz koncerty, warsztaty, wystawy, spektakle i prelekcje. A wszystko to w jednym miejscu i czasie.

III Targi Seniora w Krakowie odbędą się w dniach od 27 do 28 września 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9). Wydarzenie od pierwszej edycji prezentuje najnowsze trendy, produkty i usługi dla osób dojrzałych. W tym roku spotkanie przebiegnie pod hasłem „Dodajemy energii”. Wstęp na targi będzie bezpłatny.

Targi Seniora w Krakowie Zadbaj o zdrowie!

Targi Seniora to przede wszystkim okazja do skorzystania z kompleksowych – i co najważniejsze – bezpłatnych badań medycznych np. słuchu, wzroku, krwi, USG, a także uzyskania licznych porad specjalistów w zakresie rehabilitacji, zdrowego odżywiania czy lecznictwa uzdrowiskowego.
– Podczas ostatnich targów zapewniliśmy wszystkim zainteresowanym badanie jakości widzenia oraz serwis okularowy – mówi Sonia Kocurek, dyrektor Regionalny Vision Express SP. – Do skorzystania z naszych urządzeń do hydromasażu przez cały czas ustawiała się kolejka – dodaje Marcin Waluś, Prezes Zarządu P.H. Has-Med. Podobnie było przy punktach badania słuchu czy profilaktyki, np. dotyczących wykrywania HCV.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia będzie można zapoznać się z oferowanymi przez firmy produktami, w tym wieloma nowościami rynkowymi, a nawet „na własnej skórze” przekonać się o ich zaletach. Targi Seniora to także dobra okazja, aby pozwolić sobie na czas relaksu i zabawy.

Targi (nie tylko dla) Seniora

Uczestnikami Targów Seniora w 2018 roku były w przeważającej części osoby powyżej 60 roku życia, które odwiedzały je indywidualnie lub w zorganizowanych grupach. Warto zauważyć, że 18% zwiedzających stanowiły osoby w przedziale wieku od 46 do 60 lat a 5% od 25 do 46 lat! Wydarzenie jest więc miejscem spotkania dla całych rodzin, nie tylko najstarszego pokolenia, więc śmiało można powiedzieć, że są to Targi nie tylko dla Seniora. Ludzie wchodzący w trzeci wiek oceniają targi jako wyjątkową okazję do spotkania i podkreślają, że są nawet powodem do celebracji. Ma to bezpośrednie przełożenie na panującą podczas imprezy atmosferę – moc uśmiechów, życzliwe i długie rozmowy, rozbudzoną ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia.

– Jest to w dużej mierze zasługa tych ludzi, którzy bardzo aktywnie działają w swoich lokalnych środowiskach. I odwiedzając nasze targi wnoszą w nie również część tej wyjątkowej energii, zaangażowania i gotowości na spotkania z innymi. Tego nie można zaplanować – podkreśla Józef Stachów, Komisarz Targów.

Wyjątkowe spotkania

W opinii organizatorów Targi Seniora w Krakowie wyróżnia złożony charakter spotkania, gdzie obszar targowo-biznesowy jest tylko jednym z kilku celów przybycia zwiedzających. Wśród dominujących powodów uczestnictwa znajdują się również: chęć zobaczenia popularnej i wyjątkowej osoby, zdobycie nowej wiedzy i umiejętności podczas warsztatów i prelekcji, czy też potrzeba spędzenia czasu w bliskim sobie towarzystwie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku nie zabraknie spotkań z wyjątkowymi gośćmi. (Dotychczas na scenie pojawili się m.in. Halina Kunicka, Katarzyna Gartner, Anna Dymna, o. Leon Knabit, ks. Adam Boniecki, Elżbieta i Andrzej Lisowscy.) Podczas wrześniowego wydarzenia do grona gwiazd dołączy m.in. Tadeusz Woźniak, wybitny muzyk, kompozytor i wokalista, najbardziej znany z takich przebojów jak „Smak i zapach pomarańczy” czy „Zegarmistrz światła”.

Dodatkowe atrakcje

Poza główną sceną przez dwa dni targów odbywać się będą prelekcje i pokazy w strefie warsztatowej. Powstaną też strefy tematyczne: turystyczna, rehabilitacji oraz samorządowa z ofertami instytucji kulturalnych i jednostek społecznych. Całość dopełnia moc nagród do wygrania w konkursach: wycieczki krajowe i zagraniczne, pobyty w sanatoriach, bony na usługi rehabilitacyjne, bilety do teatrów i muzeów oraz pakiety kosmetyków i suplementów diety.

Więcej informacji na stronie www.targiseniora.krakow.pl
Kontakt: tel. 12 644 59 32, 12 644 81 65; e-mail: senior@targi.krakow.pl

Targi Seniora w Krakowie – zdjęcia z poprzednich edycji

Targi Seniora w Krakowie - występ zespołu

Targi Seniora w Krakowie – występ zespołu

Targi Seniora w Krakowie - warsztaty rękodzielnicze

Targi Seniora w Krakowie – warsztaty rękodzielnicze

Targi Seniora w Krakowie - spotkanie

Targi Seniora w Krakowie – spotkanie

Targi Seniora w Krakowie - widownia

Targi Seniora w Krakowie – widownia

Targi Seniora w Krakowie - badania słuchu

Targi Seniora w Krakowie – badania słuchu

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.