Targi wielu pasji…

Targi wielu pasji…

Życie seniora to nie tylko zmaganie się z problemami, spędzanie czasu w przychodniach na oczekiwanie przyjęcia przez specjalistę, ale również relaks i wypoczynek. Z myślą o osobach aktywnych, na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się kolejne imprezy związane z różnymi formami wypoczynku.

Targi Turystyczne Tour Salon – to z pewnością idealna forma do inspiracji turystycznej. Wystawcy pokazywali klimat polskich miejscowości turystycznych, egzotykę dalekich krajów, czy zróżnicowane zwyczaje kulturowe. Każdy zwiedzający mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego, od kolonii i obozów dla dzieci, przez aktywną turystykę, aż po pobyty w spa czy sanatoriach. W czasie targów zwiedzający mogli wziąć udział w szeregu konkursów, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody: wakacje w Tajlandii, na Sycylii, czy rodzinny, kilkudniowy pobyt w domkach na drzewach. Podczas imprezy odbywało się wiele spotkań z podróżnikami, a także można było zapoznać się ze zrekonstruowanym światem Indian czy poznać zwierzęta z tzw. dzikiego zoo.

Targi Wędkarskie Rybomania – to impreza dla wszystkich wędkarzy, największa tego typu w Europie. Na 250 stoiskach zainteresowani mogli zapoznać się z obecnie stosowanym sprzętem wędkarskim oraz znaleźć wszystko, czego wędkarz potrzebuje. Dodatkową atrakcją było spotkanie z Jakubem Vagnerem, łowcą wielkich ryb.

Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych Boatex – to już czwarta edycja targów Boatex, kierowana zarówno do doświadczonych żeglarzy, sterników czy nurków, jak również do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami wodnymi. Zwiedzający mieli okazję podziwiać „zacumowane” łodzie czy skutery wodne, zapoznać się z ofertą pontonów, kajaków oraz wszelkich akcesoriów żeglarskich i motorowodnych.

Targi Myślistwa i Strzelectwa Knieje – to przede wszystkim możliwość zobaczenia ekspozycji broni, odzieży czy optyki myśliwskiej. To także okazja do obejrzenia pokazów psów i ptaków myśliwskich, zawodów strzeleckich czy pokazu budowy ambon. W tym roku po raz pierwszy zaplanowano także wydarzenie skierowane do pasjonatów sztuki przetrwania, militariów czy miłośników biegów przeszkodowych i survivalowych.

Być może wielu seniorów znalazło tu zainteresowanie lub zmieniło sposób postrzegania obecnego życia, a w konsekwencji zmieni dotychczasowe przyzwyczajenia i zwiększy swoją aktywność.

Roman Szymański

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.