Teatr Komedia, „Dzień, w którym porwano papieża”

Teatr Komedia, „Dzień, w którym porwano papieża”

W życiu zdarzają się niespodziewane sytuacje, a w teatrze istnieje możliwość ich pokazywania. Czy takie będzie wystawienie sztuki Joao Bethencourta, przekonacie się w czasie spektaklu.

Już tytuł sztuki „Dzień, w którym porwano papieża” jest zaskakujący. A ponieważ zabrali się za to aktorzy z wrocławskiego Teatru Komedia i dodatkowi z Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu to już doprawdy nie bardzo wiadomo czego się spodziewać. Tytuł zaskakujący, autorem tekstu jest urodzony w Budapeszcie Joao Bethencourt, który zasłynął oprócz swojego talentu pisarskiego i patrzenia na życie z przymrużeniem oka także pochodzeniem. Przodkowie zdobywali Wyspy Kanaryjskie, byli ich królami, to tam jest przecież Betancuria, a pochodzili z Normandii. Niespokojny i twórczy ród z lwem w herbie.
.
Pierwsze wystawienie na Dolnym Śląsku odbyło się w Sobótce w sali Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sportu. W Toruniu w klubie Od Nowa drugie pierwsze wystawienie planowane jest na 2 i 3 marca. Oczywiście także we Wrocławiu będziemy mogli zobaczyć ten spektakl, premiera planowana jest na początek kwietnia.
.
Najważniejszym dla humanistów jest pokój na świecie. Głoszą to hasło z wysokości trybun głowy kościołów, przywódcy państw, politycy, kapłani, dziennikarze. Słuchają tego zwykli ludzie i marzą, by pokój zapanował na świecie. Takie utopijne marzenie ma nowojorski taksówkarz Sam Leibowitz. Więc jak zobaczył na ulicy papieża, to wpadł na pomysł i zachował się jak większość ludzi miłujących pokój, porywał ojca świętego. Co będzie dalej, zobaczycie w czasie przedstawienia.

Występują:
Paweł Okoński zagra nowojorskiego taksówkarza Sama Leibowitza. Obsada Katarzyna Baraniecka, Justyna Kacprzycka, Irmina Paruszyńska, Anna Maria Wicka, Radosław Kasiukiewicz, Włodzimierz Matuszak, Niko Niakas, Radosław Smużny, Bartłomiej Sudak.
Reżyseruje Avishai Milstein (Izrael).

 

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.