Teatr na leżakach

Teatr na leżakach

Do takiego teatru można przyjść w letniej sukience, krótkich spodenkach i klapkach, a w trakcie oglądania popijać zimne napoje. Wkrótce pod Magnolia Park zobaczymy dwa bezpłatne i energetyczne przedstawienia teatralne pod chmurką. Na scenie kilkunastu aktorów i orkiestra. Teatr Pijana Sypialnia po raz pierwszy przyjeżdża do Wrocławia.

teatr na leżakach przed Magnolią

W letnie miesiące kina plenerowe przyciągają tłumy wrocławian, ale teatru na świeżym powietrzu we Wrocławiu jeszcze nie było. W ostatni weekend czerwca po raz pierwszy do Wrocławia przyjeżdża Teatr Pijana Sypialnia z autorskim projektem, który zwykle przyciąga tysiące widzów. „Teatr na leżakach” to cykl rodzinnych przedstawień pod gołym niebem. 29 i 30 czerwca, w sobotę i niedzielę, pod Magnolia Park zostaną wystawione dwa spektakle: elektryzujący kabaret muzyczny pt. „Latarnik” na podstawie twórczości Henryka Sienkiewicza oraz „Sztuczki” w konwencji komedii dell’arte dla całej rodziny.
Inscenizacje Teatru Pijana Sypialnia to widowiska z udziałem kilkunastu śpiewających i tańczących aktorów oraz orkiestry.– Naszym występom towarzyszy festiwalowa atmosfera – mówi Sławomir Narloch, dyrektor Teatru Pijana Sypialnia. – Odkopujemy zakurzone historie, teksty, piosenki, miksujemy je z popkulturą i podajemy w energetycznej formie.
Oba weekendowe spektakle w ramach „Teatru na leżakach” rozpoczną się o godz. 20.30. Na pierwszych 100 widzów czekają specjalne upominki (po opaskę umożliwiającą odbiór nagrody należy zgłosić się do Punktu Informacyjnego w Magnolia Park).
Opisy spektakli:
29 czerwca, godz.20.30., plac przed Magnolia Park, wstęp bezpłatny
„Latarnik” – kabaret muzyczny na podstawie twórczości Henryka Sienkiewicza
W tajemniczym studio pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje… kot faraona. W finale spektaklu przenosimy się do „Baobabu” – knajpy, której właścicielem jest latarnik. W lokalu spotykają się bohaterowie dzieł Sienkiewicza – „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem” – i wspominają czasy swojej świetności. Upijają się tajemniczymi trunkami serwowanymi przez gospodarza. W karcie drinków znajdziemy m.in. „Ognistego Nerona” i „Koktajl z języka Juranda”. Twórcy spektaklu zadają pytanie – czy sienkiewiczowscy bohaterowie są jeszcze na tyle atrakcyjnymi postaciami, żeby nadal mogły kształtować naszą świadomość? Uzupełnieniem spektaklu są pieśni Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszki, wykonywane na żywo.
30 czerwca, godz. 20.30, plac przed Magnolia Park, wstęp bezpłatny
„Sztuczki” – komedia o zawrotnym tempie dla całych rodzin
Zespół aktorski pracuje nad starą ramotą – amant kocha amantkę, służąca służącego (bez wzajemności), a Arlekin, jak zwykle, miesza i pajacuje. Dyrektor zamyka cały zapas kawy w swojej szafce. Szatnia i kasa wypowiadają mu otwartą wojnę! Inspicjentka jest na skraju załamania nerwowego. Do teatru przybywa pani sponsor, ze swoim nowym „pieszczoszkiem” – gwiazdą teatru niemieckiego. Grozi wycofaniem się ze sprawowania swojego mecenatu, jeśli… No właśnie. Katastrofa jest nieunikniona.

TEATR NA LEŻAKACH:
29 i 30 czerwca 2019 r., godzina 20.30.
Magnolia Park, Wrocław — ul. Legnicka 58
Wstęp wolny — zapraszamy!

Więcej informacji o teatrze tutaj.

materiały prasowe

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.