Teatr Polski w Podziemiu

Teatr Polski w Podziemiu

Tak jakby od niechcenia, a właściwie na skutek swarów pomiędzy artystami a dyrekcją powstaje nowy ciekawy Teatr Polski w Podziemiu. Bez zaplecza, właściwie bez wsparcia instytucji samorządowych odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację, artyści postanowili pokazać publiczności, jaki może być Teatr.

Dyrekcja
Dyrekcja Teatru Polskiego dwoiła się i troiła, by pozbyć się buntowników, by wywalić z zespołu te wszystkie rogate dusze hodowane na buncie, tych wszystkich wichrzycieli co to chcieli utrzymać wysoki poziom artystyczny. W końcu Dyrekcji udało się, rozwaliła zespół, usunęła niepokornych. Teraz będzie miała miernych i wiernych.

Aktorzy
Zespół wierzył, że uda się usunąć Dyrekcję. Nawet były sukcesy na szczeblu lokalnym i wszystko wskazywało, że Dyrekcję uda się odwołać. Niestety z Centrali przyszły inne polecenia i wywalono na bruk Zespół. Takie aktorskie szczęście. Rozjechali się po Polsce i wzdychają do czasów, kiedy czuli się twórczy i podziwiani, kiedy z festiwali przywozili nagrody i wyróżnienia.

Spektakle
Teatr Polski w Podziemiu zaprasza na nowy sezon teatralny.

Aleja Narodowa. Dla widzów 16+. Bohater, czy śmietnik w głowie. Patriota z piwiarni, czy faszyzujący narodowiec. Piękne słowa i slogany bez pokrycia w realnym świecie. Mocne.
Na podstawie noweli Jaroslava Rudiša „Aleja Narodowa”. W postać Wandama wcieli się Dariusz Maj. Przedstawienie zostanie wystawione w Dolnośląskim Centrum Filmowym, ulica Piłsudskiego 64a w Piano Barze na piętrze. Bilety do kupienia w DCF.
13 września 2018 o godz.19:00
14 września 2018 o godz. 20:00
15 września 2018 o godz. 20:00

Postać dnia
Poetycka opowieść o legendzie wrocławskich teatrów Igorze Przegrodzkim. Głośno było w tym wystawieniu w czerwcu, kiedy odbyła się premiera.
14 września, godz. 18:00
15 września, godz. 18:00
16 września, godz. 19:00
Sala Teatru Laboratorium Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, Przejście Żelaźnicze.
Reżyseria Seb Majewski, scenografia Karolina Mazur.
Bilety w sprzedaży internetowej i na godzinę przed spektaklem w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego.

Wrocław
Mamy we Wrocławiu alternatywny Teatr Pieśń Kozła i Wrocławski Teatr Komedia, całkowicie prywatne przedsięwzięcie. Mamy teatry muzyczne, eksperymentalne, zależne od gestu urzędnika z samorządu i dotacji. Czy Teatr Polski w Podziemiu znajdzie sobie miejsce w sercach wrocławian? Nie wątpię. Mają misję, troski i złość, a to powoduje, że artyści rzucają się z pasją w wir pracy. Do tego wsparcie prawie całego środowiska teatralnego jest mocną motywacją.
Powodzenia i czekamy na kolejne wydarzenia.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.