Po rozmowę i wsparcie w czasie koronawirusa? Telefony zaufania dla seniora

Po rozmowę i wsparcie w czasie koronawirusa? Telefony zaufania dla seniora

Telefony zaufania to dziś rozwiązanie cieszące się dużym zainteresowaniem. Znajdziemy takie, gdzie porozmawiamy z życzliwą osobą, jak i te gdzie dyżurują psychoterapeuci, psychologowie i psychiatrzy. Zebraliśmy kilka najważniejszych numerów, warto je znać.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Dobre Słowa – telefon dla seniorów 12 333 70 88

W aktualnej sytuacji seniorzy stają się jeszcze bardziej samotni i jeszcze bardziej wykluczeni. Boją się, bo słyszą, że są w grupie ryzyka, nie powinni wychodzić, a ich nikt nie powinien odwiedzać. Po drugiej stronie słuchawki Dobrego Słowa – telefonu dla seniorów, który uruchomiła Szlachetna Paczka, usłyszymy przyjazną osobę, specjalistę (psychologa lub terapeutę), który wysłucha, wesprze, doradzi.  Dobre Słowa działa pod numerem telefonu: 12 333 70 88, codziennie w godz. 10.00-12.00 i 17.00-19.00. Kolejnym krokiem, gdy specjalista usłyszy taką potrzebę, będzie połączenie seniora z wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Aby wolontariusz mógł pomóc np. w drobnych sprawunkach, ale przede wszystkim, by nawiązała się relacja, której seniorom teraz tak bardzo brakuje.

Telefon zaufania dla osób starszych 22 635 09 54

Telefon Zaufania dedykowany osobom starszym 22 635 09 54 prowadzony jest od lat przez stowarzyszenie mali bracia Ubogich  i jest szczególnie adresowany do seniorów samotnych, potrzebujących wsparcia psychologicznego. Dziś przede wszystkim ma przeciwdziałać konsekwencjom izolacji. Po drugiej stronie słuchawki na seniorów czekają doświadczeni psychologowie, którzy z uwagą i troską wysłuchają każdego. Partnerem merytorycznym Telefonu Zaufania są eksperci Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W związku z trudną sytuacją w kraju zwiększono liczbę godzin dyżuru w Telefonie Zaufania. Telefon działa aktualnie od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00. Dla osób chcących wesprzeć nasz Telefon Zaufania podajemy numer konta: 13 1600 1462 1818 9539 9000 0001 (dopisek: TZ).

Całodobowe centrum wsparcia 800 70 22 22

W sytuacji kryzysu psychicznego przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu można zadzwonić na bezpłatny telefon Itaki, pod którym dyżurują psychoterapeuci, psychologowie i psychiatrzy. Całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym prowadzi fundacja ITAKA 800 70 22 22. Specjaliści odpowiadają również na maile: porady@liniawsparcia.pl. W Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji. W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacja na temat dyżurów dostępna jest na stronie www.liniawsparcia.pl.

Halofon dla seniorów 739 903 452

Zachęcamy wszystkich seniorów potrzebujących wsparcia telefonicznego do kontaktu z seniorami, wolontariuszami Halofonu dyżurujących pod numer telefonu: 739 903 452, który działa od poniedziałku do piątku 12.00 – 17.00. Halofon to sieć wsparcia telefonicznego dla samotnych, niewychodzących z domu seniorów, którzy potrzebują rozmowy, podzielenia się przemyśleniami, oraz informacji. Obecnie wolontariusze Halofonu pracują we własnych domach, aby nie przyczyniać się do rozprzestrzeniania wirusa. Kto stoi za Halofonem? Wsparcia administracyjnego w realizacji projektu udziela Fundacja Subvenio w partnerstwie z Urzędem Miasta Łodzi. Projekt Halofon realizowany jest w ramach programu – „Seniorzy w Akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” z funduszy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

fot. AdobeStock


Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera


Może Cię zainteresować również: 

Psycholog online

Seniorze, zostań w domu! Oswajamy kwarantannę, chroniąc siebie, chronię innych!

Święta w pandemii – psycholog radzi jak je przetrwać.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds