Tercet, Drozda, Pod Budą – ruszają targi senioralne VIVA SENIORZY!

Tercet, Drozda, Pod Budą – ruszają targi senioralne VIVA SENIORZY!

Koncert Tercetu Egzotycznego, salon kabaretowy Tadeusza Drozdy, występ Andrzeja Sikorowskiego z zespołu Pod Budą wraz z córką Mają to tylko niektóre z licznych imprez targów senioralnych.
Przyjdźcie koniecznie i weźcie udział w dwudniowym wielkim wydarzeniu dedykowanym specjalnie seniorom! Patronat nad targami objęła „Gazeta Senior“.

22 i 23 kwietnia odbędzie się w Poznaniu już siódma edycja targów senioralnych pod nową nazwą: VIVA SENIORZY! Wszyscy, którzy odwiedzą w te dni targi, będą mogli posłuchać przebojów znanych i lubianych zespołów muzycznych, pośmiać się przy kabaretach, wziąć udział w licznych warsztatach z zakresu rękodzieła, języków obcych, turystyki, sportu i rekreacji oraz pracy i edukacji, a także prawa i finansów. Nie zabraknie również porad na temat profilaktyki chorób wieku senioralnego.

Koncerty w widowiskowej Sali Ziemia
Część wydarzeń, w tym koncerty gwiazd, odbędzie się w ogromnej i widowiskowej sali Ziemia na 2 tys. osób. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań sala ta może pełnić funkcję kina, może też stanowić dwie odrębne sale. Wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. Przy takim nagłośnieniu koncert Tercetu Egzotycznego oraz zespołu Pod Budą będą z pewnością niezapomnianymi przeżyciami. W sali Ziemia odbędzie się także koncert „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Na scenie wystąpią soliści: Joanna Horodko, Oksana Hamerska, Wiesław Paprzycki, Jarosław Patycki, Arnold Pujsza i Włodzimierz Kalemba oraz Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Posłuchamy największych przebojów pochodzących z hitowego spektaklu „Nie ma jak lata 20., lata 30”.
Jeszcze w tym samym dniu (piątek, 22 kwietnia) wystąpią Maja i Andrzej Sikorowscy. On – wokalista zespołu Pod Budą, po 40 latach występów gra i śpiewa nadal, od 2003 r. koncertując wspólnie z córką. Na koncie duetu znajdują się albumy „Kraków-Saloniki”, „Śniegu cieniutki opłatek” oraz „Sprawa rodzinna”.

Kabaret Drozdy, Tercet Egzotyczny, prawnuk Fogga
W sobotę natomiast dokładnie w samo południe bawić nas będzie Tadeusz Drozda. Znany satyryk weźmie udział w specjalnej, tym razem kabaretowej odsłonie Krakowskiego Salonu Poezji.
W trzy godziny później seniorów czeka kolejna moc wrażeń – na scenie pojawi się Tercet Egzotyczny z wciąż pełną wigoru wokalistką Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską. Tercet gra już ponad 50 lat i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością.
Muzyczną przygodę w sali Ziemia zakończy dancing łączący pokolenia. Za konsoletą stanie DJ Michał Fogg, uwaga – prawnuk Mieczysława Fogga!

Nordic walking, warsztaty językowe, zdrowotne
Podczas siódmej edycji targów można będzie wziąć udział w wielu innych ciekawych wydarzeniach. Nordic walking, czyli spacery z kijkami, zyskują coraz większą popularność u seniorów. O tym, jak prawidłowo maszerować, opowiedzą instruktorzy z Polskiego Stowarzyszenia Instruktorów Nordic Walking (piątek i sobota). Warsztaty z języka angielskiego dla seniorów-turystów poprowadzą specjaliści z Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT (piątek), a warsztaty z zakresu usprawniania mowy i języka dla osób, którym słowo czasem umyka – Fundacja ORCHidea (piątek).
O tym, że można pokonać czerniaka, przekonywać będą przedstawiciele Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka (sobota). W panel o zdrowiu wpisze się Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu, prowadząc ćwiczenia koordynacji psychoruchowej po urazach (piątek).

Gazeta Senior na targach
Na targach pojawi się też Gazeta Senior, a Redaktor naczelna Linda Matus poprowadzi seminarium i warsztat z marketingu 50+ pt. Opowiadanie historii jako podstawowa umiejętność skutecznego marketingowca. Spotkanie poświęcone będzie metodzie starej jak świat, ale odkrywanej na nowo jako storytelling.
Międzynarodowe Targi Poznańskie odbędą się w piątek i sobotę, 22 i 23 kwietnia, w Pawilonie nr 15 (wejście naprzeciwko Mostu Dworcowego przez Hol Wschodni). Godziny zwiedzania: 10.00-17.00.
Bilety wstępu kosztują 10 zł (jeden dzień) i 14 zł (dwa dni) do nabycia w kasach MTP lub na www.tixer.pl
Organizatorami targów VIVA SENIORZY! są: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Inicjatyw Senioralnych, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Samorząd Województwa Wielkopolskiego Miasta Poznań.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie targów: www.vivaseniorzy.pl/pl/program

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie Pawilon nr 15, Wejście naprzeciwko Mostu Dworcowego przez Hol Wschodni.
Bilety wstępu: 10 zł (jeden dzień), 14 zł (dwa dni) do nabycia w kasach MTP lub na www.tixer.pl.
Godziny zwiedzania: 22 i 23 kwietnia – 10.00-17.00.
Program wydarzeń może ulec zmianie. Aktualne informacje www.centrumis.pl i www.vivaseniorzy.pl

targi senioralne VIVA SENIORZY

Źródło: „Gazeta Senior” Poznań kwiecień-maj 2016

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.