Think Tank lab Triennale we Wrocławiu

Think Tank lab Triennale we Wrocławiu

Zaczyna się międzynarodowy festiwal rysunku współczesnego i potrwa do końca stycznia przyszłego roku. W ciągu prawie dwóch miesięcy odbędą się cztery wystawy główne, dwie wystawy konkursowe i sporo wydarzeń towarzyszących.
Całe zdarzenie artystyczne jest organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu z udziałem tak znamienitych partnerów, jak ESK 2016 Wrocław, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Architektury, Ossolineum, Muzeum Współczesne Wrocław.

Dziewięciu artystów z Japonii i dziewięciu Polaków będzie szukało odpowiedzi na pytania: Czym jest współczesny rysunek i w jaką stronę zmierza? Jak ewoluuje? Co jest ważniejsze: efekt czy proces tworzenia?

Otwarcie wystawy w Muzeum Architektury już 3 grudnia o 18. W rolach głównych Fumihiko Sumitomo wraz z Danielą Tagowską, podczas polsko-japońskiej wystawy “Two Sticks” podejmą temat rysowania, jako ciągłej ewolucji obejmującej poprawianie i wymazywanie.
Dzień później, 4 grudnia w Ossolineum, zaczyna się „Brudnopis” – zaglądanie w głąb artysty – mówiła kurator, Katarzyna Roj.

Od 10 do 20 grudnia będzie trwał przegląd performance rysunkowego w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Czwartą dużą wystawą będzie w Galerii NEON w ASP prezentacja prac z białostockiej GALERIA ARSENAL NOTEBOOK – 11.12.2015 – 24.01.2016

Czego się spodziewać, zobaczycie na zdjęciach z przygotowania wystawy. Wstęp na wystawy bezpłatny.

_DSC1966

_DSC1967

_DSC1978

_DSC1973

_DSC1958

_DSC1960

Tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.