Tłumy chętnych na spotkaniach Klubu Seniora Podróżnika

Tłumy chętnych na spotkaniach Klubu Seniora Podróżnika

Klub Seniora Podróżnika istnieje już od ponad dwóch lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Do tego stopnia, że duża sala we Wrocławskim Centrum Seniora nie jest już w stanie pomieścić wszystkich klubowiczów i gości.

Klub Seniora Podróżnika rozpoczął działalność 15 listopada 2013 roku. W ostatnim czasie poszerzył ofertę o nową formę aktywności, czyli comiesięczny spacer po Wrocławiu z przewodnikiem. Dwa miesiące temu Janusz Czech, lider Klubu Seniora Podróżnika opowiadał, że liczba zwiedzających przechodzi jego najśmielsze oczekiwania. Teraz okazało się, że wysoka frekwencja dotyczy także spotkań stacjonarnych – prelekcji i pokazów zdjęć.

Klubowicze spotykają się raz w miesiącu we Wrocławskim Centrum Seniora przy placu Dominikańskim 6, w dużej, przestronnej sali z wielkim ekranem do wyświetlania slajdów. Ale sala przeznaczona na spotkania stała się już za mała w stosunku do liczby chętnych. – Ogromna frekwencja na spotkaniach Klubu Seniora Podróżnika zmusiła nas do wprowadzenia wcześniejszych zapisów, które będzie przyjmować Wrocławskie Centrum Seniora – tłumaczy Janusz Czech.

Zapisy na prelekcje
Jeśli zatem chcesz mieć pewność wejścia i zarezerwowane miejsce na prelekcji, zadzwoń i zapisz się. Zapisy dotyczą wszystkich, także zdeklarowanych członków klubu. – Niestety, ta piękna i ogromna sala jest już dla nas za mała i dlatego rozglądamy się za nowym miejscem, mając nadzieję na zmiany po wakacyjnej przerwie – dodaje lider Klubu Seniora Podróżnika.
Na razie trzeba więc zapisywać się na spotkania we Wrocławskim Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, tel. 71 772 49 40, w godz. 9.00-15.00 lub wysyłając e-mail na adres:
elzbieta.iwanska@wcrs.wroclaw.pl. Zapisy prowadzi pani Elżbieta Iwańska.

Wspomnienia z Maroko i Islandii
Anna Padewska na spotkaniu Klubu Seniora Podróżnika Spotkania podróżnicze w WCS przyciągają tłumy chętnych. Pod koniec stycznia odbyła się prelekcja i pokaz zdjęć z wyprawy do Maroka, o której opowiadała pani Teresa Szewioła, zapalona podróżniczka, słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim. Kolejne, również bardzo udane spotkanie poświęcone było wspomnieniom z pobytu w Islandii, którymi dzieliła się pani Anna Padewska (na zdjęciu). Klubowicze mieli okazję zobaczyć cudowne miejsca na wspaniałych fotografiach i usłyszeć niesamowite historie, których prelegentki same doświadczyły.

W podróż po Japonii i Afryce
Następne spotkanie Klubu Seniora Podróżnika odbędzie się 31 marca o godz. 14.00 we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6, w sali nr 210. Zbigniew Kletowski opowie o Japonii, a prelekcji towarzyszyć będzie mini wystawa zdjęć z tego kraju.
Dodatkową atrakcją stanie się pokaz filmów ze spacerów Klubu Seniora Podróżnika autorstwa pana Michała Dębińskiego, który dokumentuje spotkania klubowiczów.
28 kwietnia o godz. 14.00 pan Andrzej Rubaszko opowie o Afryce.
19 maja o godz. 14.00 podsumowanie w konkursach i zabawach z nagrodami.
Przypominamy, że na prelekcje obowiązują wcześniejsze zapisy!

Zwiedzanie Wrocławia
Spacery z przewodnikiem odbędą się 22 marca (wtorek, godz. 14.00) oraz 19 kwietnia (godz. 14.00). W marcu spacer zostanie poświęcony zwiedzaniu barokowej Kaplicy Hochbergów i bł. Czesława. Koszt 5 zł. Natomiast kwietniowy, trzygodzinny spacer, przebiegnie szlakiem dzielnicy Czterech Świątyń. Koszt: 7 zł.

Dyżury i zapisy
Dyżury Klubu Seniora Podróżnika odbywają się we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6, w sali nr 28 w drugi czwartek miesiąca. Podczas dyżurów można zapisać się na wycieczki i spacery.
Do grona klubowiczów może dołączyć każdy senior. Członkostwo jest bezpłatne. Tematyczny Spacer po Wrocławiu to opłata w wysokości 5-7 zł od osoby. Z tej zbiórki opłacany jest profesjonalny przewodnik, który oprowadza wycieczkę.
Kontakt: Janusz Czech, lider i opiekun Klubu, tel. 797 163 682
Przerwa wakacyjna w działalności klubu potrwa od czerwca do sierpnia. – Wracamy od września, mam nadzieję, że już może z większą salą – mówi Janusz Czech.

Seniorzy na spotkaniu Klubu Seniora Podróżnika

Źródło: „Gazeta Senior” Wrocław marzec-kwiecień 2016

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.