Tłumy na spotkaniu z Olgą Tokarczuk

Tłumy na spotkaniu z Olgą Tokarczuk

W Arsenale w niedzielny wieczór odbyło się spotkanie literackie z wrocławianką Olgą Tokarczuk. Przyjechała też z Anglii Antonia Lloyd-Jones tłumaczka książek pani Olgi Tokarczuk.

Trzysta, może czterysta osób przyszło zobaczyć i posłuchać i zobaczyć laureatkę nagrody International Man Booker Prize. Była telewizja, wywiady oraz odznaczenia. Prezydent Rafał Dutkiewicz odznaczył Olgę Tokarczuk Złotą Odznaką „Wrocław z wdzięcznością”. Tłumaczki książek Jennifer Croft i Antonia Lloyd-Jones zostaną uhonorowane złotymi odznakami Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Wrocławska Rada Kobiet obdarowała pisarkę szklaną statuetką, a Wanda Ziembicka-Has wpisała panie do Wrocławskiej Księgi Pamięci. Były uśmiechy, deklaracje i podziękowania. Jak to zwykle przy takich okazjach.
Po części oficjalnej odbyło się już normalne spotkanie literackie. Rozmowa, wspomnienia, plany na przyszłość. Można było kupić książki nagrodzonej autorki.
tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.