Trudny wybór

Trudny wybór

Wrocław w czerwcu oferuje tyle atrakcji, że aż trudno zdecydować się co wybrać. Kusi Słodowa i Zamek w Leśnicy, wabią studenci ASP, a Klinika Lalek zaprasza na cudowne widowisko. Po weekendach gastronomicznym, piwnym, i bieganym teraz zbliża się ten świętojański.

Wianki w Leśnicy
23 czerwca od 14:00
Jak co roku Centrum Kultury Zamek w Leśnicy organizuje plecenie wianków, jarmark i muzykę. Będą lalki motanki i warsztaty. Muzyka od 17:00. Zagraja KAGYUMA, KAGYUMA, Kapela Brodow, a około 21:30 korowód z wiankami do rzeki. Na zakończenie Gwardia Gryfa, pokaz żonglerki chorągwiami. Scenografia została przygotowana ze zdjęć znanej wrocławskiej fotografki Joanny Stogi. Dla samych zdjęć warto zajrzeć do Zamku w Leśnicy.

Klinika Lalek w CK Agora
Teatr od 30 lat krąży po okolicy i bawi dzieci, rodziców i dziadków. To wyjątkowe przedstawienia w stylu cyrkowym z udziałem aktorów lalkarzy. Warto zobaczyć i posłuchać.
23.06.18 / sobota/16.30 / boisko między ul. Chorwacką a Jugosłowiańską / wstęp wolny
CYRK BEZ PRZEMOCY – rodzinny spektakl plenerowy Kliniki Lalek. Lalkowe widowisko cyrkowe, w którym zamiast zwierząt występują lalki i ogromne „nadmarionety”.
Koncepcja, scenariusz, reżyseria: Wiktor Wiktorczyk
Twórcy lalek: Zbigniew Roszkowski, Wiktor Wiktorczyk
Muzyka: Antoni Gralak
23.06.2018/sobota/21.00/teren przed CK Agorą/wstęp wolny
POEMAT O SŁOŃCU I KSIĘŻYCU – wieczorne widowisko plenerowe
Wielobarwna baśń z udziałem machin grających i jeżdżących, lalek, dzieci oraz aktorów w kostiumach. Jest to sztandarowy spektakl Teatru Klinika Lalek z muzyką wykonywana na żywo przez Włodzimierza Kiniorskiego.
Reżyseria: Wiktor Wiktorczyk

Festiwal Wysokich Temperatur
22-24 czerwca Akademia Sztuk Pięknych
„Sztuka na pierwszy ogień”, to kultowa impreza dla miłośników ognia i studentów. Odporne na żar piękne studentki i mocarni studenci będą palili w piecach i wypalali przedmioty z artystyczną duszą. Oj, będzie gorąco. Najciekawiej w sobotę wieczorem.
Tutaj znajdziecie pełen program wydarzeń http://festiwalwysokichtemperatur.pl/wp-content/uploads/2018/06/pokazy_fwt_2018.pdf

Harleye na Stadionie Olimpijskim
22- 25 czerwca
Będą koncerty i konkursy. Czasami pozwalają fotografować się na tle swoich wspaniałych maszyn. Wszystko zależy od urody i preferencji. Na pewno będzie gorąco i muzycznie i raczej dla dorosłych. W końcu dzieci motorami się nie bawią.

Będziemy pili rum
22- 23 czerwca Hala Stulecia
Najbardziej aromatyczny festiwal w Polsce !
Dwa dni warsztatów, 400 marek rumu, cygara, koncerty oraz niezapomniana atmosfera. Toasty wznosimy alkoholem, więc impreza idealnie wpisuje się w świętowanie patrona miasta.

Święto ulicy Włodkowica
21-24 czerwca
Wystąpią dla nas polskie i zagraniczne gwiazdy. Koncerty odbywać się będą w Synagodze Pod Białym Bocianem, Starej Piwnicy i na Bulwarze Tadka Jasińskiego. Będą kiermasze, imprezy dla dzieci oraz świętojańska parada bębniarzy.
21.06.18 godz.20:00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15, Folk — metalowa Noc Świętojańska, PERCIVAL SCHUTTENBACH, RUNIKA, LUPUS DUO
22.06.18 godz. 17.00 Święto Ulicy Włodkowica, Dzień z polską muzyką: KAPELA ZE WSI WARSZAWA, WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA, MAKABUNDA
23.06.18 godz. 17.00 Święto Ulicy Włodkowica: BUBLICZKI, BETLTAINE, KRAKOW STREET BAND, FOLIBA itd. parada
24.06.18 godz. 17.00 Święto Ulicy Włodkowica, HURT, BETHEL

ŚWIĘTO WROCŁAWIA 2018 VIVA WROCŁAW
22 – 24 czerwca
Centrum Kultury Wrocław Zachód przygotowało bogaty program. Zagrają i zatańczą zespoły folklorystyczne z Białorusi.

VI święto Kwiatów ulicy Odrzańskiej
22-23 czerwca wszystkiego dowiecie się w kamieniczce Małgosi. Będzie muzyka.

DOMAR, 10 Noc z Designem
Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ gościem gpecjalnym jest mistrz światowego Designu Alessandro Mendini, a roli art dyrektora podjęła się wybitna polska projektantka od lat pracująca w Mediolanie — Dorota Koziara.

Wróżby, czary, i zabawy są od pradziejów związane z przesileniem letnim. Jest to bowiem zaczarowana noc. Sobótka, zwana też nocą świętojańską, była również świętem miłości oraz płodności. Zakazywana z ambon, przetrwała w leśnych ostępach. Oczywiście na Rynku spotkacie radnych udających się do kościoła św. Elżbiety na uroczyste nabożeństwa w towarzystwie króla Kurkowego.
Wszystkie wydarzenia i godzinowy rozkład koncertów znajdziecie na https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/rozrywka/1264380-swieto-wroclawia-2018

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.