Truskawiec – turnusy rehabilitacyjne

Truskawiec – turnusy rehabilitacyjne

Truskawiec już od ponad 190 lat gości kuracjuszy z całego świata. W ubiegłym roku miasto odwiedziło kilka tysięcy Polaków, których zachęciła m.in. bogata oferta ośrodków rehabilitacyjnych.

Dlaczego tak chętnie odwiedzamy sanatoria na Ukrainie? Odpowiedzi udzielił nam przedstawiciel biura podróży Florian Travel Martyna Wojtczak – kierownik działu turystyki wyjazdowej, które od 3 lat organizuje wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

Dlaczego wyjazdy rehabilitacyjne do Truskawca cieszą się tak dużą popularnością w ostatnim czasie?
To dobre pytanie. Sądzę, że głównym powodem, dla którego tak wiele osób decyduje się wykupić pobyt rehabilitacyjny na Ukrainie jest czas oczekiwania na skierowanie do sanatorium w Polsce, który przekracza już nawet 20 miesięcy. Do tego nasz dzisiejszy tryb życia, niezależnie od wieku, nie sprzyja codziennej profilaktyce – jakość powietrza, jedzenie, nałogi, siedzący tryb życia, zwiększają prawdopodobieństwo dolegliwości XXI wieku i powodują, że coraz poważniej myślimy o naszym zdrowiu.

Truskawiec

Ale dlaczego właśnie Truskawiec?
Truskawiec to kurort balneologiczny, którego sława sięga XIX wieku. Położony u przedgórza Karpat zapewnia kuracjuszom dostęp do zdrowego i czystego powietrza oraz około czternastu naturalnych źródeł leczniczych, z których najpopularniejszym jest „Naftusia”. Obecnie uzdrowisko oferuje kuracjuszom bogate zaplecze diagnostyczne i rehabilitacyjne i to chyba właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na leczenie w Truskawcu.

Truskawiec

Truskawiec jest położony u przedgórza Karpat

Kto powinien wybrać się do Truskawca?
W Truskawcu leczone są głównie schorzenia układu trawiennego, moczowo – płciowego, mięśniowo-kostnego, ale też np. oddechowego czy nerwowego. Tamtejsze ośrodki rehabilitacyjne zachęcają do odpoczynku wysokim poziomem usług medycznych przy zachowaniu ich stosunkowo niskich cen. Odpowiedź zatem brzmi: każdy.

Truskawiec

Z jakich zabiegów mogą korzystać kuracjusze w Truskawcu?
Zabiegów w tej chwili jest naprawdę wiele. Sanatoria każdego roku poszerzają swoją ofertę, kupują nowy sprzęt, sprowadzają kolejnych specjalistów. Do tych najbardziej popularnych terapii należą m.in. terapie wodne, różnego rodzaju kąpiele, prysznice, natryski, oprócz tego masaże, fizjoterapia, oraz zabiegi z wykorzystaniem lokalnych dóbr naturalnych ozokerytu, soli czy właśnie wód mineralnych.

Truskawiec

Jeśli o wodach mineralnych mowa, co charakteryzuje „Naftusię”?
„Naftusia” to słabo mineralizowana woda z wysoką zawartością substancji organicznych pochodzenia naftowego. Ma bardzo charakterystyczny smak i zapach, do którego jednak można przyzwyczaić się od pierwszego zażycia. Jej cudowne działanie już w pierwszej połowie XIX wieku opisał ojciec polskiej balneologii Teodor Torosewicz. „Naftusia” przede wszystkim oczyszcza nerki i drogi moczowe, normalizuje przemianę materii – co wspomaga leczenie np. cukrzycy, usprawnia też pracę przewodu pokarmowego, zwiększa aktywność gruczołów, wspomaga odbudowę komórek wątroby, wzmacnia odporność, ma działanie znieczulające, pomaga też profilaktyce chorób onkologicznych. Także jak widać nie bez powodu użyłam sformułowania „cudowna”.

Truskawiec

Truskawiec – pijalnia wody

Jakie są wrażenia kuracjuszy wracających z Truskawca?
Sądzę, że najlepiej wrażenia kuracjuszy opisuje fakt, że co roku lub nawet kilka razy w roku do Truskawca razem z nami wracają. Cały program rehabilitacyjny został opracowany przez biuro po konsultacjach z lekarzami w Truskawcu. To pozwoliło na stworzenie najbardziej optymalnego i sprzyjającego rehabilitacji programu. Każdy z elementów pobytu składa się na sukces leczenia: długość turnusu, prowadzona dieta, konsultacja i opieka lekarska, harmonogram przyjmowania wód mineralnych, codzienne zabiegi, zajęcia rekreacyjne. Kuracjusze wracają wypoczęci i zrelaksowani, z nowymi siłami, a co najważniejsze potwierdzają, że przez długi czas po powrocie odczuwają dobroczynny wpływ pobytu w Truskawcu na ich zdrowie.

Truskawiec

Truskawiec

Zatem nic tylko rezerwować i jechać?
Dokładnie, nic tylko rezerwować i jechać. Truskawiec z roku na rok przyjmuje coraz większą rzeszę kuracjuszy z całego świata, dlatego o wyjeździe do dobrego sanatorium warto pomyśleć z małym wyprzedzeniem.

Truskawiec

Truskawiec

Kontakt:
Florian Travel Sp. z o.o.
ul. Karmelicka 32/3, 31-128 Kraków
e-mail: mwojtczak@floriantravel.com

www.floriantravel.pl

tel. +48 12 397 49 22, kom. +48 534 085 251

Materiał sponsorowany

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.