Trzej Królowie w Bydgoszczy

Trzej Królowie w Bydgoszczy

To się nazywa mieć szczęście. Seniorki KUTW spotkały na ulicy Trzech Króli. Seniorki z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku idąc z wnukami ulicą Mostową, spotkały Trzech Króli. Monarchowie przypominali mieszkańcom Bydgoszczy, że 6 stycznia przejdzie przez centrum miasta III Bydgoski Orszak Trzech Króli.

Za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem pomaszerują tysiące kolędników i żywe zwierzęta. Wszystko po to, by ratować tradycję Jasełek i jednoczyć mieszkańców Bydgoszczy. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicą Kordeckiego, Focha, ulicą Mostową i wyjdzie na Stary Rynek. Jest to najpiękniejsza trasa Bydgoszczy jaką można sobie wymarzyć. Królowie w strojach z epoki przejadą ulicami miasta na koniach i wielbłądzie.

Towarzyszyć im będą orszaki w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym, które symbolizują wiarę, nadzieję i miłość. Przemarsz zakończy ma się przy stajence, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Odtwórcami głównych ról są członkowie bydgoskich wspólnot Ruchu Światło-Życie, uczniowie szkół oraz grupa teatralna z MDK nr 2. Program Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli jest tak przygotowywany, by był atrakcyjny dla rodzin. Dzieci mogą też złożyć w stajence rysunki ze skarbami, które chciałyby podarować Dzieciątku oraz słodycze, które zostaną przekazane ubogim rodzinom.

IMG_8052

IMG_8055

IMG_8057

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.