Trzy śpiewające koncerty

Trzy śpiewające koncerty

Jeśli zdarza się Wam podśpiewywać przy codziennych czynnościach, to ta informacja jest przeznaczona dla Ciebie. Trzy koncerty różne w repertuarze z jednym wspólnym elementem, śpiewem, wymyśliła na tegoroczny przełom lipca i sierpnia Agnieszka Franków- Żelazny.
Już 23 lipca na stadionie Wrocław będzie można sobie pośpiewać popularne piosenki wspólnie z chórami i orkiestrą. W pierwszej części koncertu wystąpi słynna siostra Christina z włoskiego programu The Voice of Italy. Natomiast w drugiej części będzie można sobie pośpiewać do woli razem z chórami. Chyba, że maestro Agnieszka zabroni. Piosenki w drugiej części to znane i popularne piosenki, więc zabawa dla utalentowanych chórzystów będzie świetna. Chórów będzie ponad 20, więc jak ktoś zafałszuje to i tak nie będzie słychać. Będzie Kukułeczka i Kalinka, Viva Espana na cześć San Sebastian i O sole mio. Melodie polskie, czeskie, niemieckie, bałkańskie, żydowskie, francuskie. Bilety na wspólne śpiewanie, tylko w Internecie 5 i 10 złotych.
Drugi koncert z tego cyklu, to monumentalna muzyka w Marii Magdalenie. Paul McCreesh poprowadzi Eliasza Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego z udziałem znakomitych Rosemary Joshua – sopran, Paula Murrihy  – mezzosopran, Robert Murray– tenor, Andrew Foster-Williams. Także w tym koncercie chór NFM zostanie wsparty przez pięć innych chórów. Zapowiada się niezapomniany koncert. Tu bilety droższe, niestety.
Na koniec cyklu Singing Europe, 6 sierpnia w Narodowym Forum Muzyki, w popularnych przebojach operowych wystąpi Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna. Oczywiście będą chóry, arie i duety. Koncert zacznie się od uwertury do Romeo i Julii, później duet z Fausta, chór z Carmen, chór Bacchanale z Samsona i Dalily i na zakończenie pierwszej części koncertu duet z Romeo i Julii, ten końcowy, kiedy śpiewają o miłości i wypijają truciznę.
W drugiej części murmurando z Madame Butterfly, duet z Otella, chór Va pensiero z Nabucco, aria z Toski, a na koniec duet Caro elisir z Napoju miłosnego z przepięknym popisem wokalnym sopranu.
Na pewno będą bisy, przy takim zestawieniu znanych i lubianych operowych utworów.
Trzy koncerty, trzy różne muzyki, trzy różne miejsca, każdy znajdzie dla siebie coś dla siebie. Ważne żeby śpiewać, takie jest przesłanie Singing Europe. A że śpiewać każdy może to widać po uczestniczących w wydarzeniach chórach.

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.