Turniej „Rusz Głową” dla seniorów w Krakowie

Turniej „Rusz Głową” dla seniorów w Krakowie

W 2019 roku po raz pierwszy krakowscy seniorzy mogli wspólnie wytężyć umysł i potrenować pamięć w ramach wydarzeń organizowanych przez Centra Aktywności Seniora. W CAS-ach w dniach 14-21 października 2019 odbył się Turniej „Rusz Głową”. Szachy, brydż, krzyżówki, scrabble, sudoku, puzzle i planszówki to dyscypliny, w których seniorzy spróbowali swych sił.

– Jest to unikalny pomysł zaproponowany przez koordynatorkę CAS Renesans, by docenić te rodzaje aktywności, które rzadko są zauważane. W turnieju poza brydżem i szachami, będzie też można zmierzyć się w skrablach, puzzlach a nawet w grach planszowych i kalamburach – wyjaśnia Grażyna Konieczna, koordynatorka Turnieju.

✔ Przeczytaj również: Szachy, karty, krzyżówki – gry dla seniorów, które rozwijają umysł

Turniej „Rusz Głową” umożliwia uczestnikom zmierzenie się w wielu interesujących dyscyplinach. Uczestnicy mogą rywalizować w takich konkurencjach jak np.: brydż, krzyżówki, sudoku, skrable, szachy, puzzle, planszówki, kalambury, rubikon. W 2019 turnieje rozegrano w wielu miejscach, a do rozgrywek przyłączyli się m.in. Renesans, Uskrzydleni Wiekiem, Borsuczek, Prądnik Biały, Bronowice, Lemon, Fruwająca Ryba, Pracownia Kulturalna, Super Senior, Nie Dzieli Nas Wiek, CAS Źrodło, Nowa Centrum, Geriatrix, Radosny Senior.

✔ Przeczytaj również: Brydż powrócił niczym James Bond. Brydż 60+

Zainteresowanie turniejem w 2019 przeszło najśmielsze oczekiwania, w konsekwencji liczba dostępnych miejsc szybko została wyczerpana. Dlatego liczymy na kolejne edycje turnieju.

Zainteresował Cię artykuł: Turniej „Rusz Głową” dla seniorów w Krakowie? Szukasz inspiracji na temat różnych form spędzania wolnego czasu? Więcej ciekawych informacji odnajdziesz w rubryce Aktywny Senior oraz Hobby.

Rehabilitacja z nutą rywalizacji

Kluby samopomocy dla osób starszych w Krakowie

Projekt Floratorium, aby czerpać siłę z przyrody

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.