Twórczość filmowa seniorów – festiwal i konkurs

Twórczość filmowa seniorów – festiwal i konkurs

W grudniu rusza IX edycja Festiwalu Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych „Wyścig Jaszczurów”. Do 30 listopada seniorzy mogą zgłaszać do konkursu swoje filmy i fotografie. Twórczość filmowa seniorów – to warto zobaczyć.

Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych „Wyścig Jaszczurów” to jeden z najważniejszych konkursów tzw. kina „senioralnego” w Polsce. Organizatorem festiwalu jest Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK. Twórczość filmowa seniorów będzie prezentowana 6 grudnia w Poznaniu (godz. 9:00, ul. Masztalarska 8, sala Teatru „Scena Na Piętrze”). W programie pięciogodzinny przegląd filmów konkursowych i gala finałowa, podczas której zostaną wręczone nagrody.

– Od ośmiu lat nasze Towarzystwo PTAAAK organizuje dla początkujących i nieprofesjonalnych reżyserów festiwal, podczas którego seniorzy mogą spotkać się ze swoimi rówieśnikami mającymi podobne zainteresowania twórcze. My im to ułatwiamy, bo dla nich stworzyliśmy ten festiwal – mówi Krzysztof Wodniczak, prezes Towarzystwa PTAAAK.

Konkurs dla seniorów

Organizatorzy festiwalu zapraszają wszystkich twórców-filmowców i autorów fotografii do nadsyłania wartościowych prac. W konkursie mogą wziąć osoby powyżej 60. roku życia. Jeśli dzieło przygotował zespół twórców, to co najmniej jeden z twórców w dniu zgłaszania pracy konkursowej musie mieć ukończone 60 lat. Termin przyjmowania filmów i fotografii upływa 30 listopada 2018 r. o godz. 24:00. Prace należy nadsyłać na płytach DVD lub na pendrivach (nośniki nie będą zwracane, gdyż będą częścią materiałów archiwalnych). Zgłoszenie prac powinno zawierać kartę zgłoszenia filmu (wzór TU) lub kartę zgłoszenia fotografii (wzór TU). Komisja festiwalowa oceni, które prace spełniają regulaminowe kryteria i zakwalifikują się do oceny publiczności, podczas przeglądu w dniu 6 grudnia.

Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK
ul. Jackowskiego 5-7, 60-598 Poznań
tel. 692 809 039

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.