Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne

Korzystając z prywatnych usług medycznych, oferowanych przez dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, można liczyć na szeroki zakres usług. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne – sprawdźcie, co warto wiedzieć.

Polacy coraz częściej korzystają z prywatnych usług medycznych, a głównym powodem zakupu dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego jest chęć jak najszybszej realizacji badań specjalistycznych. Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że z ochrony oferowanej przez polisy zdrowotne korzysta już 2,17 mln osób. Nie wszyscy jednak wiedzą, do jakich usług mają dostęp w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Dlatego przypominamy, z jakich świadczeń można korzystać oraz gdzie zostanie udzielona pomoc.

Gabinet, przychodnia, a nawet szpital

Prywatne usługi medyczne, oferowane w ramach ubezpieczeń zdrowotnych, nie ograniczają się tylko do świadczeń realizowanych w indywidualnych praktykach lekarskich, niepublicznych przychodniach, sieciach medycznych, ale zapewniają także dostęp do usług szpitali. Towarzystwa ubezpieczeniowe, podpisując umowy z różnymi typami jednostek, zapewniają posiadaczom polis dostęp do ochrony w wielu miejscach w całym kraju.

Istotą ubezpieczeń zdrowotnych jest zapewnienie ubezpieczonym wysokiej jakości świadczeń w jak najkrótszym możliwym terminie. Dlatego towarzystwa ubezpieczeń nawiązują współpracę z wieloma centrami medycznymi. Staramy się tak budować sieć partnerów, żeby placówki były w odległości kilku, najdalej kilkunastu minut drogi samochodem od miejsca zamieszkania czy pracy. Przekłada się to również na czas oczekiwania na realizację wizyty bądź badania. Siłą rzeczy, im większy mamy wybór punktów, w których możemy liczyć na pomoc, tym większa jest szansa, że znajdziemy najdogodniejszy dla siebie termin świadczenia – mówi Małgorzata Jackiewicz, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

Badania specjalistyczne

Współpraca ubezpieczycieli ze szpitalami jest ważna dla posiadaczy polis, gdyż – w porównaniu z przychodniami czy centrami medycznymi – to szpitale mają bardziej rozbudowaną infrastrukturę badawczą (zwłaszcza w obszarze tzw. ciężkiej diagnostyki, jak tomografia czy rezonans magnetyczny).

Na podstawie naszych obserwacji możemy stwierdzić, że infrastruktura polskich szpitali jest niezwykle rozbudowana. Większość z nich korzysta ze sprzętu wysokiej jakości nieodstającej od światowych standardów. Problemem są jednak ograniczenia wynikające z kontraktów z NFZ, które nie pozwalają na pełne wykorzystanie potencjału diagnostycznego drzemiącego w polskich placówkach. Dlatego wiele szpitali decyduje się nawiązać współpracę z ubezpieczycielami, żeby posiadany przez nie sprzęt mógł jak najlepiej służyć pacjentom – dodaje Małgorzata Jackiewicz z SALTUS Ubezpieczenia.

Współpraca ze szpitalami zapewnia szybką realizację badań specjalistycznych, na które w ramach usług NFZ trzeba czekać miesiącami. Towarzystwa ubezpieczeniowe zachęcają posiadaczy polis do korzystania z programów zdrowotnych i systematycznego wykonywania badań profilaktycznych, które mogą uratować życie.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.