Ulubione wrocławskie lotnisko

Ulubione wrocławskie lotnisko

Wiele osób uważa wrocławskie lotnisko za przyjazne pasażerom. Tego zdania jest także 20-milionowy pasażer, który w środę 11 grudnia odebrał voucher na darmowy bilet od KLM.

wrocławskie lotnisko

Airport Wrocław, fot.©J.Dudzik

Jak zostać 20-milionowym pasażerem lokalnego lotniska?
Nie ma recepty. Każdemu mogło się przydarzyć, że akurat wykupił bilet w locie do Wrocławia pomiędzy 19-milionowym 999 tysięcznym 999 pasażerem a 20-milionowym pierwszym, bo że taki pasażer będzie w tym locie wynikało z systemu sprzedaży biletów. 20-milionowy pasażer często lata z lotniska we Wrocławiu. Zwykle kilka razy w miesiącu. Pracuje dla znanego koncernu i podróże lotnicze są niezbędne do wykonywania obowiązków służbowych.

Wrocławskie lotnisko z roku na rok zwiększa ilość obsługiwanych pasażerów. W tym roku z usług przewoźnika skorzysta ponad 3 i pół miliona pasażerów. Oczywiście są porty lotnicze, gdzie ilość odprawianych pasażerów jest większa, ale dogodny dojazd autobusami i niewielka odległość od dworca kolejowego i autobusowego sprawia, że dojazd do Airport Wrocław jest stosunkowo szybki.

Gdybyście przed lotem zamierzali  zjeść ciepły lunch, to idealnym miejscem jest On Time Restaurant, to w części ogólnodostępnej terminala. Z bogatej oferty warzyw, ryb, owoców morza, mięsa i dodatków wybierasz sobie, co chcesz i ile chcesz, a płacisz cenę dania według wagi. Cena jest jedna 4,99 zł za 100 gramów jedzenia, bez względu na to, co masz na talerzu. Smacznie i właściwie dostępne cenowo, a na dodatek dostosowane do każdej diety. Pod koniec dnia wyprzedaż i oczywiście niższe ceny.

wrocławskie lotnisko

Airport Wrocław, fot.©J.Dudzik

Nowy terminal został zbudowany, by obsłużyć kibiców przylatujących na Euro 2012. Siatka połączeń,  tutaj , od tego czasu powiększyła się i z Wrocławia możemy dolecieć do najważniejszych hubów przesiadkowych, do Amsterdamu, Paryża, Frankfurtu nad Menem, Monachium, Kopenhagi, Zurychu. Z wrocławskiego lotniska dolecimy na wakacje i do wielu miejsc w Europie na pokładzie tanich linii lotniczych. Korzystają z wrocławskiego portu rodacy pracujący na Wyspach i ci, którzy z Wrocławia latają na Ukrainę, a także zwolennicy wakacji na wyspach Kanaryjskich, lub w Egipcie. Ruch lotniczy na wrocławskim lotnisku rośnie w tempie ponad 7% rocznie. To dobra wiadomość dla mieszkańców Śląska, Wielkopolski, Czech, Niemiec. Przybywa połączeń i wygodniej można podróżować. Wybieracie się w lotniczą podróż?

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.