UOKiK ostrzega seniorów przed Centrum Medycznym św. Franciszka

UOKiK ostrzega seniorów przed Centrum Medycznym św. Franciszka

Centrum Medyczne św. Franciszka, pod pretekstem wykonywania bezpłatnych badań EKG, sprzedaje osobom starszym usługi medyczne. UOKiK ostrzega seniorów przed przyjmowaniem podobnych zaproszeń.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje, że otrzymuje skargi od konsumentów (z Łodzi, Wrocławia i Warszawy), którzy zostali wprowadzeni w błąd przez Centrum Medyczne św. Franciszka (CMSF). UOKiK ostrzega seniorów przed korzystaniem z ich usług.

Nieuczciwe praktyki

Osoby starsze telefonicznie zapraszano na bezpłatne badanie EKG, a podczas spotkania namawiano na zawarcie umowy o usługi medyczne. Jak podaje jedna z poszkodowanych osób, badanie było wykonywane z palca wskazującego. Na podstawie wyników, przedstawiciele spółki informowali o złym stanie zdrowia badanego i proponowali drogie pakiety medyczne. Usługi, po uwzględnieniu promocji towarzyszącej bezpłatnemu badaniu, miały kosztować od 4 tys. do nawet 16 tys. zł. Co więcej, za zerwanie umowy konsumentom grożą wysokie kary.

Ostrzegamy przed zaproszeniami na bezpłatne badania, często jest to po prostu sprzedaż. Jeżeli ktokolwiek z państwa uważa, że został wprowadzony w błąd przez Centrum Medyczne św. Franciszka, proszę o kontakt z rzecznikiem konsumentów. Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające w sprawie tej spółki. Już teraz prosimy seniorów, aby byli szczególnie ostrożnimówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Bezpłatna pomoc

W przypadku podpisania umowy z Centrum Medycznym św. Franciszka, bezpłatną pomoc można uzyskać w oddziałach Federacji Konsumentów lub u rzecznika konsumentów. Można też zadzwonić na infolinię konsumencką (801 440 220 i 22 290 89 16) lub wysłać e-mail na adres porady@dlakonsumentow.pl.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.