Uwaga na Mazowieckie Centrum Medyczne

Uwaga na Mazowieckie Centrum Medyczne

Wiosną UOKiK ostrzegał przed Centrum Medycznym św. Franciszka. Jak donosi Money.pl, spółka zmieniła nazwę, ale nie sposób działania. Teraz warto też uważać na Mazowieckie Centrum Medyczne.

Kwartał temu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzegał przed Centrum Medycznym św. Franciszka, które pod pretekstem wykonywania bezpłatnych badań, sprzedawało osobom starszym drogie usługi medyczne. O sprawie informowaliśmy w artykule UOKiK ostrzega seniorów przed Centrum Medycznym św. Franciszka.  Jak informuje Money.pl, po komunikacie UOKiK-u, spółka zmieniła nazwę i prowadzi dalszą działalność pod nazwą Mazowieckie Centrum Medyczne (MCM).

MCM sprzedaje osobom starszym wieloletnie i drogie pakiety medyczne, za które należy zapłacić z góry, a zerwanie umowy obłożone jest wysokimi karami finansowymi.
Zapraszają na rozmowy o zdrowiu w Mazowieckim Centrum Medycznym (MCM). Potem badają pulsoksymetrem (nakładka na palec pokazująca poziom saturacji krwi). Jest to badanie, na podstawie którego trudno jest precyzyjnie coś powiedzieć o stanie zdrowia, ale moja mama usłyszała, że jest bardzo źle i trzeba się leczyć. Wywierają silną presję, że to już teraz trzeba zacząć i najlepiej z ich pakietem – mówi money.pl pan Przemysław.

Choć oficjalnie na badania zaprasza Mazowieckie Centrum Medyczne na dokumentach widnieją dane Centrum Medycznego św. Franciszka. UOKiK, po zawiadomieniu przez redakcję Money.pl, analizuje teraz działania nowego wcielenia tej firmy.

Bezpłatna pomoc

Przypominamy, w przypadku podpisania podobnego typu umowy, bezpłatną pomoc można uzyskać w oddziałach Federacji Konsumentów lub u rzecznika konsumentów. Można też zadzwonić na infolinię konsumencką (801 440 220 i 22 290 89 16) lub wysłać e-mail na adres porady@dlakonsumentow.pl.

Więcej informacji na stronie www.money.pl.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.