Uwolnij się od zaćmy

Uwolnij się od zaćmy

Zaćma jest schorzeniem, które najczęściej dotyka ludzi po 60 roku życia. Warto wiedzieć, że im szybciej wykryta, tym proces leczenia jest o wiele łatwiejszy. O tym, jak skrócić czas oczekiwania na zabieg i zmniejszyć jego koszty, mówią specjaliści z One Day Clinic.
Zaćma, inaczej katarakta, to zmętnienie soczewki oka. W większości przypadków związana jest z naturalnym procesem starzenia się organizmu, choć zasadniczo różni się od pogarszającego się widzenia, związanego z wiekiem. Starczowzroczność, która najczęściej dotyka osoby powyżej 60 roku życia, jest wynikiem osłabienia akomodacji oka, czyli gorszego dostosowania widzenia do pola obrazu. Natomiast przy chorobie zaćmy pacjent widzi, jak przez mgłę.

Objawy zaćmy

Co może wskazywać na zaćmę? Np. problem z dość częstą zmianą szkieł korekcyjnych, kłopoty z widzeniem konturów oglądanych przedmiotów oraz występowanie silnych kontrastów pomiędzy jaskrawymi i ciemnymi polami.
Początkowa faza zaćmy wpływa na pogorszenie widzenia w dal, a gdy jest już bardziej zaawansowana, pacjent widzi tak samo niewyraźnie do dali, jak i bliży. Występuje również zjawisko zaćmy dojrzałej, które przejawia się w fazie końcowej, gdy pacjent widzi wyłącznie światło lub jego brak.
Ze względu na niewyjaśniony mechanizm powstawania zaćmy, nie wiadomo, jak jej uniknąć. Specjalistyczne krople do oczu pomagają tylko w początkowej fazie choroby. Leki podawane w kroplach wpływają natomiast na twardnienie jądra soczewki, co w efekcie utrudnia operację. Zdaniem okulistów, im mniejsze stosowanie leków w kroplach, tym łatwiejsze jest leczenie chirurgiczne.

Co zrobić, by nie czekać w kolejkach z NFZ?

Wystarczy podpisać umowę z OneDayClinic I wybrać dogodny dla siebie termin. OneDayClinic załatwi za pacjenta wszystkie formalności, jak również pokryje koszty zabiegu i soczewki. Wraz z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej z dnia 9 marca 2011 r. w sprawie stosowania praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej otwarta została droga do leczenia pacjentów na terenie Unii Europejskiej. One Day Clinic, w oparciu o dyrektywę transgraniczną, pomaga polskim pacjentom w leczeniu poza granicami kraju, a przede wszystkim w sfinansowaniu jego wysokich kosztów oraz znacznemu skróceniu czasu oczekiwania na zabieg, nawet do 14 dni. W ramach oferty medycznej zapewniamy: transport, zakwaterowanie, opiekę polskojęzyczną , pobyt w hotelu oraz badanie kontrolne.
One Day Clinic ma podpisane umowy z wyselekcjonowanymi i najbardziej doświadczonymi klinikami na terenie Czech. Podczas każdego wyjazdu obecny jest opiekun mówiący po polsku, którego zadaniem jest pełna pomoc pacjentom podczas pobytu w klinice w dniu zabiegu oraz przy wizycie kontrolnej i wypisie.

One day clinic _Kontrakt

Bezpłatne badania
Od grudnia 2016 r. One Day Clinic rozpoczęło współpracę z Wrocławskim Centrum Seniora. Jednym z pierwszych wspólnych działań będą obchody z okazji Dnia Babci i Dziadka 20 stycznia 2017 r. w CH Marino oraz 21 stycznia 2017 r. w CH Borek we Wrocławiu. Na obu spotkaniach będą przeprowadzane bezpłatne badania optometryczne pod kątem rozpoznania zaćmy.

 

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.