Uwolnij się od zaćmy

Uwolnij się od zaćmy

Zaćma jest schorzeniem, które najczęściej dotyka ludzi po 60 roku życia. Warto wiedzieć, że im szybciej wykryta, tym proces leczenia jest o wiele łatwiejszy. O tym, jak skrócić czas oczekiwania na zabieg i zmniejszyć jego koszty, mówią specjaliści z One Day Clinic.
Zaćma, inaczej katarakta, to zmętnienie soczewki oka. W większości przypadków związana jest z naturalnym procesem starzenia się organizmu, choć zasadniczo różni się od pogarszającego się widzenia, związanego z wiekiem. Starczowzroczność, która najczęściej dotyka osoby powyżej 60 roku życia, jest wynikiem osłabienia akomodacji oka, czyli gorszego dostosowania widzenia do pola obrazu. Natomiast przy chorobie zaćmy pacjent widzi, jak przez mgłę.

Objawy zaćmy

Co może wskazywać na zaćmę? Np. problem z dość częstą zmianą szkieł korekcyjnych, kłopoty z widzeniem konturów oglądanych przedmiotów oraz występowanie silnych kontrastów pomiędzy jaskrawymi i ciemnymi polami.
Początkowa faza zaćmy wpływa na pogorszenie widzenia w dal, a gdy jest już bardziej zaawansowana, pacjent widzi tak samo niewyraźnie do dali, jak i bliży. Występuje również zjawisko zaćmy dojrzałej, które przejawia się w fazie końcowej, gdy pacjent widzi wyłącznie światło lub jego brak.
Ze względu na niewyjaśniony mechanizm powstawania zaćmy, nie wiadomo, jak jej uniknąć. Specjalistyczne krople do oczu pomagają tylko w początkowej fazie choroby. Leki podawane w kroplach wpływają natomiast na twardnienie jądra soczewki, co w efekcie utrudnia operację. Zdaniem okulistów, im mniejsze stosowanie leków w kroplach, tym łatwiejsze jest leczenie chirurgiczne.

Co zrobić, by nie czekać w kolejkach z NFZ?

Wystarczy podpisać umowę z OneDayClinic I wybrać dogodny dla siebie termin. OneDayClinic załatwi za pacjenta wszystkie formalności, jak również pokryje koszty zabiegu i soczewki. Wraz z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej z dnia 9 marca 2011 r. w sprawie stosowania praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej otwarta została droga do leczenia pacjentów na terenie Unii Europejskiej. One Day Clinic, w oparciu o dyrektywę transgraniczną, pomaga polskim pacjentom w leczeniu poza granicami kraju, a przede wszystkim w sfinansowaniu jego wysokich kosztów oraz znacznemu skróceniu czasu oczekiwania na zabieg, nawet do 14 dni. W ramach oferty medycznej zapewniamy: transport, zakwaterowanie, opiekę polskojęzyczną , pobyt w hotelu oraz badanie kontrolne.
One Day Clinic ma podpisane umowy z wyselekcjonowanymi i najbardziej doświadczonymi klinikami na terenie Czech. Podczas każdego wyjazdu obecny jest opiekun mówiący po polsku, którego zadaniem jest pełna pomoc pacjentom podczas pobytu w klinice w dniu zabiegu oraz przy wizycie kontrolnej i wypisie.

One day clinic _Kontrakt

Bezpłatne badania
Od grudnia 2016 r. One Day Clinic rozpoczęło współpracę z Wrocławskim Centrum Seniora. Jednym z pierwszych wspólnych działań będą obchody z okazji Dnia Babci i Dziadka 20 stycznia 2017 r. w CH Marino oraz 21 stycznia 2017 r. w CH Borek we Wrocławiu. Na obu spotkaniach będą przeprowadzane bezpłatne badania optometryczne pod kątem rozpoznania zaćmy.

 

Kategorie
Tagi
Udostępnij

Komentarze

Wordpress (5)
 • Barbara 3 lata

  Moja babcia tak własnie miała . tzn okazało sie ,ze ma początki zaćmy .Gdy poszła się ,ze tak powiem zapisać , to się okazało że termin dostała dopiero za 2,5 roku . W związku z czym zdecydowała się ,ze tak powiem wyjść z kolejki i zdecydowała się na zabieg w ramach dyrektywy transgranicznej . Najpierw przeszła badana kwalifikacyjne w klinice okulistycznej w krakowie a potem po 2 tygodniach oczekiwania wyjechała do kliniki lexum w ostravie w czechach 😉

 • Janina 3 lata

  wlasnie sama słyszałam o tych zabiegach w ramach dyrektywy transgranicznej i szczerze mówiąc myślę że to bardzo dobra opcja, a co ważne – pozwala szybko i skutecznie wyleczyć zaćmę. no i nie trzeba czekać w Polsce na zabieg!

 • Jola 3 lata

  Nie ma co czekać latami… Zaćma to nie jest jakaś choroba, którą można ignorować, więc warto zrobić coś, by szybciej dostać się na zabieg. A że u nas terminy są jakie są to tyle dobrego, że jest ta umowa transgraniczna… Mama jest już jakiś czas po zabiegu w Lexum w Ostrawie a na termin który jej przypadł w Polsce to czekałaby jeszcze ponad rok.

 • Ola 3 lata

  Polecam ten sposób bo jechalam z moja mamą i bardzo jej pomogli! uważam że to bardzo dobry sposób!

 • Leon 1 rok

  Super, popieram takie inicjatywy i zachęcam do chodzenia na takie bezpłatne badania. My cudem i na siłę wypchaliśmy tatę na takie badanie rok temu. Upierał się, że nic mu nie jest, a wyszła zaćma. Na szczęście była w miarę wcześnie wykryta i Dr Michnowski bez problemu usunął tacie zaćmę i teraz jest całkowicie zdrowy. Warto się badać…

 • Disqus (0 )