VI edycja targów Aktywni 50+ pod hasłem „Rozsmakuj się w zdrowiu!”

VI edycja targów Aktywni 50+ pod hasłem „Rozsmakuj się w zdrowiu!”

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz kluby seniora działające na rzecz osób powyżej 50. roku życia do udziału w szóstej edycji targów „Aktywni 50+”. Targi odbędą się w dniach 27-28 marca 2015 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonie nr 15.

Targi Aktywni 50+ to największe tego typu wydarzenie w Polsce, dlatego z dumą informujemy, że „Gazeta Senior” patronuje tegorocznej edycji. Zawsze jesteśmy obecni tam, gdzie dzieje się coś pozytywnego i związanego z naszymi czytelnikami. Serdecznie zapraszamy – odwiedź targi, a przy okazji poznaj naszą redakcję.

W tym roku hasło targów brzmi „Rozsmakuj się w zdrowiu!”, co stanowi nawiązanie do kampanii społecznej „We Love Eating. Rozsmakuj się w zdrowiu” zainicjowanej przez Komisję Europejską i realizowanej w siedmiu krajach Europy, w tym w Poznaniu. Tegoroczne targi odbędą się w piątek i w sobotę, stąd – szczególnie piątek – będzie miał charakter międzypokoleniowy, by umożliwić seniorom i seniorkom opiekującym się wnukami skorzystanie z oferty targowej.

Aktywni 50+

Celem organizatorów targów ”Aktywni 50+” jest zebranie w jednym miejscu jak największej liczby firm komercyjnych, organizacji pozarządowych, klubów seniora działających na rzecz osób dojrzałych i starszych, tak by dojrzali mieszkańcy Poznania i Wielkopolski mieli szansę zapoznać się z ofertą i zgodnie z własnymi potrzebami zaaranżować czas po zakończeniu aktywności zawodowej. Organizacje pozarządowe i kluby seniora mają możliwość bezpłatnego wystawienia swojej oferty na specjalnie zorganizowanej powierzchni. Na targach istnieje również możliwość zorganizowania krótkich warsztatów edukacyjnych, rozwojowych lub wydarzenia sportowego.

Zgłoszenia

Targi „Aktywni 50+” są wydarzeniem cyklicznym i z roku na rok zaobserwować można coraz większe zainteresowanie – zarówno ze strony wystawców, jak i odwiedzających. Organizacje, które pozytywnie przejdą proces weryfikacji zgłoszenia otrzymają potwierdzenie najpóźniej do 13.02.2015. Priorytetowo traktowane będą zgłoszenia, które związane będą z realizacją hasła tegorocznych targów. Szczegółowe warunki uczestnictwa oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej www.centrumis.pl w zakładce „Targi Aktywni 50+”. Zgłoszenia można nadsyłać do 5 lutego.

Organizatorami imprezy są Miasto Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Współorganizatorami są Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

strona internetowa Międzynarodowych Targów Poznańskich

 

_MG_2372 _MG_2402

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.