VI edycja targów Aktywni 50+ pod hasłem „Rozsmakuj się w zdrowiu!” – 27 i 28 marca 2015

VI edycja targów Aktywni 50+ pod hasłem „Rozsmakuj się w zdrowiu!” – 27 i 28 marca 2015

Już po raz szósty seniorzy i seniorki z Poznania i Wielkopolski będą mogli wziąć udział w targach Aktywni 50+, które w tym roku odbędą się pod hasłem „Rozsmakuj się w zdrowiu”.

Organizatorami imprezy są Samorząd Województwa, Miasto Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie. Współorganizatorami wydarzenia jest Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Partnerem odpowiedzialnym za przygotowanie programu kulturalnego tegorocznej edycji został Teatr Muzyczny w Poznaniu. Targi Aktywni 50+ „Rozsmakuj się w zdrowiu!” to wydarzenie, podczas którego osoby dojrzałe i starsze mogą zapoznać się zarówno z ofertą usług komercyjnych (sanatoriów, wczasów, sprzętów medycznych i innych), jak i z propozycjami nieodpłatnego spędzania wolnego czasu. Dla firm, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych to również doskonała możliwość wymiany doświadczeń, wzajemnych inspiracji i szansa na nawiązanie ciekawej współpracy. A wszystko to z myślą o podniesieniu jakości życia seniorów w wielu jego obszarach.

Podczas dwóch dni targowych, zwiedzający będą mogli swobodnie przechadzać się pomiędzy licznymi stoiskami, poznając bliżej organizatorów imprez kulturalnych, edukacyjnych i społecznych, zyskując tym samym możliwość poddawania nowych pomysłów, czy przekazując swoje cenne uwagi. Na stoiskach wystawców otrzymać będzie można również wyczerpujące informacje dotyczące najbliższych wydarzeń i planów na przyszłość.

Interesujący dla wielu osób może również okazać się udział w różnego typu warsztatach, pokazach i spotkaniach, które co roku towarzyszą imprezie. W tegorocznym programie towarzyszącym wystawie bardzo mocno obecnym tematem będzie bezpieczeństwo seniorów i seniorek. Zadbają o to m.in. Wielkopolska Komenda Policji, Fundacja Cocodi, Sanepid i Inspekcja Pracy, które przygotują spotkania dotyczące bezpiecznych zakupów i bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. O tym jak uniknąć pułapki zadłużenia opowiedzą specjaliści związani z Programem Wsparcia Zadłużonych.

Targi to również miejsce, w którym można rozwijać swoje zainteresowania i pasje lub też rozpoznawać nowe. Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT zaprosi na spotkania łączące w sobie pamięć o historii Poznania z osobistymi wspomnieniami, a wszystko to w ramach barwnej gry karcianej, Fundacja Pana Smolenia uczyć będzie dziergania pięknych rzeczy na nadgarstkach, Fundacja Bez Barier wskaże sposoby, pomagające nam myśleć pozytywnie, a Uniwersytet Artystyczny III Wieku opowie o roli rysunku w malarstwie.

Ubiegłoroczny sukces Kominka Harcerskiego, wokół którego zgromadziło się wielu sympatyków harcerstwa, skłonił organizatorów do ponownego zaproszenia ZHP Chorągwi Polskiej do uczestnictwa w targach. Nie zabraknie również niesamowitych wolontariuszy i wolontariuszek z Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, którzy zachęcać będą zwiedzających do wspólnego malowania wielobarwnych motyli, które później wyfruną w świat wspierając ideę opieki paliatywnej.

Tegoroczna impreza nawiązuje również do kampanii prowadzonej na zlecenie Komisji Europejskiej równolegle w Poznaniu i sześciu innych miastach Europy – We Love Eating. Rozsmakuj się w zdrowiu! Kampania ma na celu budowanie pozytywnych skojarzeń ze zdrowiem (zdrowym odżywianiem się i aktywnością fizyczną) wykorzystując w tym celu barwne i ciekawe materiały informacyjne i gry, jak i sześć pozytywnych haseł: „Radość gotowania”, „Radość spożywania kolorowych warzyw i owoców”, „Radość wspólnego spożywania posiłków”, „Radość picia wody”, „Radość zdrowego kupowania”, „Radość z aktywności fizycznej”. Podczas imprezy seniorzy i seniorki będą mogli zapoznać się ze szczegółami kampanii i skosztować zdrowych i kolorowych smakołyków na specjalnym stoisku We Love Eating, a także skorzystać z bogatej oferty wydarzeń przygotowanych w ramach kampanii. Przede wszystkim organizatorzy zachęcać będą do rozsmakowania się w różnego typu aktywności fizycznej, od gimnastyki i nordic walkingu, przez salsę i wielobarwne tańce, po jogę śmiechu. Nie zabraknie również spotkań z dietetykami, którzy zachęcać będą do korzystania z dobrodziejstw różnorodnych smaków i kolorów i stosowania ich w codziennej diecie.

Targi Aktywni 50+ nie mogłyby odbyć się bez bogatej oferty kulturalnej, którą w tym roku opracował Teatr Muzyczny w Poznaniu. W programie znajdą się występy Wojciecha Gąssowskiego, Eleni i DJ Wiki, jak również Kapela zza Winkla, soliści Teatru Muzycznego oraz Salon Poezji z poezją Juliana Tuwima.

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 15
Godziny otwarcia wystawy dla zwiedzających: 10.00-17.00
Bilety: 10 zł (jednodniowy), 14 zł (dwudniowy) 

Targi Aktywni 50+ odwiedza co roku kilka tysięcy osób. Mamy nadzieję zobaczyć się
z Państwem ponownie w tak licznym gronie!  Do zobaczenia!

Impreza została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, Marszałka Województwa i Prezydenta Miasta Poznania.

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.